| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Všechny formulace jsou na dohodě a realitka si tam samozřejmě napíše, co se JIM hodí. Pracují pro sebe a pro prodávajícího, NIKDY NE PRO VÁS.

Floskule o nevracení rezervačního poplatku jsme tam měli taky, trvala jsem na pozměnění, už si nepamatuju, jak přesně zněla konečná verze, ale byly tam specifikovány situace, které když nastanou (např. nám banka nedá hypotéku - měli jsme sice scoring a všichni se tvářili že OK, ale hypotéka je až na konkrétní nemovitost a dokud neuvidím, neuvěřím), realitka provizi vrací.

O předání domu byla řeč až v kupní smlouvě, ale domlouvali jsme se přímo s majitelem, jak by se to hodilo jim a nakonec to bylo přesně do písmene tak, jak jsme se dohodli.

Mám jednu radu: zaplaťte si PRÁVNÍKA. Bez právníka ani krok, v celkových nákladech na nemovitost se to ztratí a ušetří vám hromadu vlasů na hlavě, nervů a v konečném důsledku možná i peněz. Pokud nemáte na právníka, nekupujte nemovitost.

Rezervační smlouva bude následována kupní smlouvou a právník placený realitkou pracuje pro realitku, ne pro vás. Potřebujete někoho, kdo tomu rozumí a kdo bude jednoznačně na vaší straně.

Já jsem, coby klient, jen trvala na změně jejich návrhů, odmítala jsem podepsat, co mi předložili. Pak si to právníci pinkali mezi sebou a pak se to podepsalo. Samotná kupní smlouva už byla napsaná "kvalitněji" - nevím, jestli sama od sebe, nebo jestli se nějak víc snazžili nebo něco...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.