| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám velikou radost z výsledku amerických prezidentských voleb. Chtěl bych srdečně poblahopřát Donaldu Trumpovi, řekl ve středu na tiskové konferenci prezident Miloš Zeman.

„Mám velikou radost z výsledku amerických prezidentských voleb a chtěl bych srdečně blahopřát panu Donaldu Trumpovi,“ řekl na úvod Miloš Zeman.
„28. září jsem vyjádřil veřejnou podporu tomuto kandidátovi jako jeden z mála evropských politiků. Souhlasím s jeho názory jak na migraci, tak i na boj proti islámskému terorismu,“ uvedl prezident.
„Vážím si i způsobu Trumpova vystupování. Mluví jasně, někdy drsně, ale srozumitelně. Vyhýbá se politické korektnosti, která je spíše sbírkou nic neříkajících frází,“ vysvětlil Zeman.
Někteří novináři mě označují za českého Donalda Trumpa. Vždy jsem toto označení bral nikoli jako urážku, ale naopak jako ocenění,“ poznamenal Zeman.
Český prezident ve svém projevu kritizoval média. Volby podle něj prokázaly vůli amerického lidu nenechat sebou manipulovat. Převážná většina médií totiž byla proti Trumpovi, uvedl český prezident. „Média nemají tvoři veřejné mínění, ale informovat,“ dodal Zeman.
„Dnes jsem odeslal nově zvolenému prezidentovi blahopřejný dopis, kde jsem ho mimo jiné pozval na návštěvu České republiky,“ uvedl prezident.
„Věřím, že vztahy se Spojenými státy se touto volbou dále zlepší a nebudou zatíženy některými nedorozuměními, jako je třeba ne zcela profesionální postoj současného amerického velvyslance pana Schapira, který dává nevyžádané rady prezidentovi republiky, kam má, nebo spíše nemá cestovat, a který se jako téměř jediný z velvyslanců ani nezúčastnil státního svátku 28. října na Pražském hradě,“ dodal Zeman.
„Podobně jako u nás v případě krajských voleb, tak i v případě amerických voleb, se výzkumníci veřejného mínění totálně zmýlili. Měli bychom se zamyslet nad tím proč," konstatoval Zeman.
„Citoval bych Jana Wericha: ‚Buď to dělají z blbosti, nebo za cizí peníze.‘ Chtěl bych vzkázat americkým i českým výzkumníkům veřejného mínění, aby neprodávali teplou vodu a uvědomili si, že když to neumí, tak to nemají dělat. Jediným skutečným výzkumem veřejného mínění jsou volby,“ uzavřel český prezident.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/mam-velkou-radost-rekl-zeman-ke-zvoleni-trumpa-pozval-ho-do-ceska--1667957

Chudáčci výzkumníci veřejného mínění, taková sprcha...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.