| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Do mojich predstav uz ale jaksi nespadaji naschvaly typu: "Vy jste nam nedali Honzika na hlidani, kdy my jsme si rekli, tak my vam ted natruc nepohlidame, kdyz vy potrebujete." nebo "Honzika pohlidame, ale Marusku tu nechceme" (za predpokladu, ze Maruska rozhodne neni vic narocna nez Honzik). "

Tak tohle tu padlo poprvé, a také by se mi to nelíbilo, přišlo by mi to nezralé (s tím natruc nepohlídáním), s tím Honzíkem bych do určité míry chápala, že se mohou cítit jen na jedno dítě "najednou", ale už ne na dvě, ale tam bych předpokládala, že si příště zas vezmou jen Marušku (tj. ne že si budou pořád brát jen Honzíka a Marušku nebudou chtít nikdy).

"K tomu vsemu predpokladam oboustrane dobre nebo alespon korektni vztahy a pripadnou kompenzaci zvysenych nakladu s detmi. Ale to uz na zaklade domluvy. Mych rodicu by se to spis dotklo, kdybych jim neco nabizela."

Ano, tak v tomto se shodneme.

" Platba prarodicum za samotne hlidani uz je v me realite nepredstavitelna"

Pro mě v zásadě až na opravdu řídké výjimky taky. A za tu výjimku bych považovala situaci "z nějakého důvodu potřebuji dlouhodobě celodenní hlídání, který toho hlídače vytíží tak, že nebude schopen chodit do práce. Buď ty prachy dám cizí chůvě, nebo kdyby se k tomu uvolila babička, tak je dám radši jí a budu jí tím kompenzovat, že kvůli hlídání nebude moct do práce.

"To je porad, ze nekdo nekomu neco adresuje... ocekavani, ani vycitky, o kterych se tu zminuji, rozhodne nikomu (mimo tuto diskuzi) nepredhazuji a dost me udivuje, ze nekdo si mysli, ze se to tak snad bezne dela..." - tak já myslím, že stačí, že to člověk má v sobě a štve ho to, ani to nemusí nikomu říkat.

"Promin, nebyla v tvem uvodnim prispevku, ale v techto diskuzich to k tomu vzdy sklouzne a uz se to tu probiralo nescetnekrat, takze jsem to zminila. "

Já mám naopak pocit, že se to tu sice občas objeví, ale velmi zřídka a spíš jako taková bizarnost než jako obvyklý model. Vlastně jsem zaznamenala jen velmi zřídka situace, kdy dcera matku "zaměstnala" na plný úvazek a v souladu s tím jí také platila. Platit za to, že babička pohlídá občas pár hodin, to jsem tu nikde neaznamenala.

"Za dobre vztahy v rodine dekuji Panu Bohu. Clenum rodiny za to vdecna nejsem, jen jim tu naklonost proste oplacim tak, jak to citim. ~d~"

Tak KOMU je člověk za to vděčnej, to pokládám za formalitu, jako hlavní vidím, že "oplácíš" (kua, už se skoro bojím to napsat, abych zase nebyla nařčena z "hokynaření") - zkrátka že se i Ty podílíš na tom, aby ty vztahy zůstaly hezký a aby si tím mohl "dobít baterky" i ten druhej.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.