| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"já tvé téma chápu tak, že když babička nechce hlídat, tak možná nechce hlídat proto, že si hokynářsky spočítala, že vy jí to dost neoplácíte a tudíž proto stávkuje. Chce tak naznačit, že její tržní cena je vyšší."

Ježiš, ale takhle jsem to opravdu nemyslela! Nikoho takovýho, kdo by to tak dělal, jsem nikdy neviděla.

"Já osobně si myslím, že babičky hlavně nechtějí hlídat, když nemají zájem o vnoučata. A je jedno, kolik do těch babiček investujeme peněz, času či energie. Nějaké hokynaření fakt nepomůže. Když zájem není, tak se to nezmění."

Já si myslím, že máš pravdu, ale jen zčásti. Když někdo opravdu nemá zájem o vnoučata, tak si taky myslím, že ho na to nelze nijak "uplatit", protože by tím ten zájem stejně nezískal a bez zájmu by to nemělo ani pro jednu stranu cenu. Ale jak tu psala Eudo, hlídání přece není jediným možným projevem zájmu, a i člověk, kterej nehlídá, může o ty děti projevovat zájem. Třeba je na hlídání moc starej/nemocnej/utahanej/z nějakýho důvodu se na to necítí, ale to přece sice může, ale vůbec nemusí znamenat, že o ně nemá zájem, akorát ho projevuje jinou formou než hlídáním.

Nebo ten zájem opravdu nemá a neprojevuje, ale neměli bychom tedy v intencích toho, o čem se tu celou dobu bavíme, že nehokynaříme a nechcem "něco za něco" uvažovat tak, že tak jako my, i on dělá to nejlepší, čeho je v danou chvíli schopen, a není to důvodem k tomu, abychom se na něj zlobili nebo se k němu chovali jakkoli jinak, než kdyby nám hlídal každej den, je to tak?

" A můžu si tak akorát pomyslet, že babička škodí sama sobě, protože nebude mít s vnoučaty vztah."

Ano, pomyslet určitě, ale jinak myslím, že to není Tvoje věc, že je to mezi nima, a že vůbec není jistý, že to tu babičku poškodí - jako jsou lidi, co jsou extrémně obětaví a na rodině jim záleží, tak jsou jistě i lidi, co o takový vztahy nijak extra nestojej a jejich neexistence jim tudíž vadit nebude.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.