| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pro pořádek, nazpátek k mýmu příspěvku: Forejt je hajzlík, to ale pro mě není důvodem pro vyhazov. Tu charakteristiku jsem napsal coby mý osobní dokreslení ústřední osoby tématu, ne jako argumentaci k nutnosti jeho odvolání.

Estébácký metody? To je něco podstatně jinýho než tenhle případ. Na Forejta se nikdo nesnažil ušít boudu a například něco na něj narafičit tak, aby bez vlastního přičinění a vědomý viny do něčeho spadnul. Pokud někdo šňupe kokain, dělá to dobrovolně. Brát drogy si nemůže dovolit ani obyčejnej referent z kanceláře prezidenta nebo z ministerstva zahraničí – to s sebou nese automatickej vyhazov a ty lidi to moc dobře věděj – a co potom šéf odboru nebo velvyslanec? Tihle lidi prostě musej dávat pozor i na řadu věcí, který dělaj v soukromí. Například nesmějí brát drogy, nesmějí se vědomě soukromě stýkat s lidma z podsvětí; a pokud člověk kupuje koks, nepochybně ví, že prodejce je součástí podsvětí, protože prodej kokainu je nezákonná činnost, koks nekoupíš jen tak nablind někde v pajzlu od neznámýho člověka.

Takže mě osobně ten případ zas tolik neděsí a ani nevidím přímou souvislost ani s tím, že obyčejný lidi nechtějí do politiky. Jo, je možný, že v pozadí je boj o pozice, jak se o tom spekuluje, nicméně podstatou věci je podezření, že Forejt bere drogy a stýká se s lidma z podsvětí. To opravdu není jeho soukromá záležitost. Riziku, že ho někdo natočí a bude pak třeba vydírat, se vystavil sám a dobrovolně. Je otázkou, nakolik to HlídacíPes.org měli udělat takhle, zvolili cestu nepublikovat video, ale jen fotku z videa. Jakou úvahou byli přitom vedený a proč, nevím, nevím ani, jestli zvažovali třeba předání videa policii nebo rozvědce bez publikace a proč se rozhodli k týhle cestě.

Každopádně tohle je bezpečnostní díra takovýho kalibru, že tutlat to s odvoláváním se na slušnost a ochranu soukromí mi přijde jako dost falešnej postoj, zaměstnáním na postu, na kterým Forejt byl, se člověk vědomě a dobrovolně nemalý části svého soukromí vzdává a souhlasí s vnější kontrolou těch aspektů svýho soukromí, který se dotýkaj bezpečnosti státu. A to je i tenhle případ. Ano, to, že Forejta někdo u šňupání natočil, BYLA sviňárna, nicméně základní příčinou všeho je Forejt sám a jeho svobodný osobní rozhodnutí.

Jinak ve mně nechuť k politice naopak vzbuzujou spíš případy lidí, co si v politice pod záštitou někoho mocnýho překračujou zákony v domnění, že se jim díky tý ochraně nemůže nic stát.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.