| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Recenzi Spáčilové jsem nečetla (a ani žádnou jinou recenzi), vzala jsem na to dneska staršího syna a moc se nám to líbilo. Syna nejvíc zaujalo "jak schody držej na mrakách, jak je nebe přidělaný na obloze..." a tak. No a já se ráda pokoukala na Uriáše, aach, to je sexy čert! :-)
Děj je slabý, ale ne nesmyslný, nábožensky laděné narážky a vtipy jsou super. Po vizuální stránce je to hrozně hezky, taková atmosféra jak ze Schikanedera.

Vadí mi (dost, přetrhla mi úplně příjemný pocit z filmu) Bílá na konci, naprosto tam nesedí její násilné vyloupnutí se.
A taky mi vadí taková rozplizlá "spravedlnost" - odpuštění se na jedné straně dočká Herodes a na straně druhé sice poněkud vydřidušský, avšak nevražedný kapitalista končí v pekle bez nabídky možnosti nápravy a dokonce předsmrtně. To by v pohádce být nemělo, pohádky měřívají všem stejným metrem a mívají jasně vymezené morální postoje:-)

Ale jako celek fakt dobrý, těším se, až to uvidím někdy znova, hlavně, abych si pořádně všimla těch míň nápadných narážek, určitě mi něo uteklo.

Překoncentrovanost "dobrých motivů" jsem v tom teda trochu cítila taky, ale nějak mi to nevadilo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.