| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, no, to je téma do pranice. Mně je 37 let, děti máme 4 kousky, nejmladší bude mít v únoru 4 roky. Nad sterilizací jsme přemýšleli když měla nejmladší rok. Jenže já jsem naprosto nevhodný kandidát na cokoliv - na sterilizaci i na antikoncepci. Prodělala jsem hodně operací a další podstupovat nechci a na sterilizaci tou "spirálkou" jsem opravdu naprosto nevhodná kvůli poměrům u mě v břiše. Pak jsme přemýšleli nad vasektomií u chlapa, on na to už měl i doma papíry, ale nakonec jsme se na to vykašlali, nevím, mně by nějak přestalo imponovat, že střílí "slepými" a otázkou je, jak by to nakonec zamávalo kvůli psychice s naším vztahem, i když samozřejmě vím, že tento důvod je poměrně iracionální. Já jsem 4. těhotenství už měla poměrně komplikované, měla jsem těžkou těh. cukrovku, která se nedala dobře kompenzovat ani inzulinem, co týden se mi tak od 28. týdne musely zvyšovat dávky, měla jsem rozpíchané břicho, samá modřina, jedla jsem hrozně málo a na psychice to nepřidalo, nemluvě o dalších gyn. problémech, které mám. Aktuálně jsme ve fázi, kdy se chráníme pouze přerušovaným stykem a metodou plodných dnů. Já mám obrovskou výhodu v tom, že mám pravidelný cyklus a výraznou ovulaci, kterou poznám přesně na minutu, takže v druhé půlce cyklu si nedáváme pozor vůbec. Opravdu nám to dobře funguje a těhotná nejsem, ale na to to opravdu chce znát bezpečně cyklus. Jenže 100% to taky není. Do přechodu mám ještě asi hodně daleko, podle rodinných tradic, takže uvidíme, jak to bude dál. U Tebe si myslím, že vhodný kandidát na sterilizaci nejsi. Pokud máš byť minimální pochybnosti, tak to nedělej.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.