| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Uf, to mi přijde hrozně proti srsti, pojmenovat druhé dítě po starším sourozenci, který zemřel. Jako by "znovu měla přijít ta původní osoba", až na to, že to tak není, to nové dítě je někdo jinej. Taky to v okolí mám.
Ve mně to vyvolává pocit, jako by rodiče tou recyklací jména tomu druhému dítěti bezděky říkali "nechceme tebe, chceme zpět tam toho před tebou". vyvolává pocit, jako by rodiče tou recyklací jména tomu druhému dítěti bezděky říkali "nechceme tebe, chceme zpět tam toho před tebou".

No, ve mně by to vyvolalo naprosto stejný pocity jako v Tobě a neudělala bych to,, ale tak uvažujem my dneska, před sto a více lety se to dělalo naprosto běžně a nikdo se nad tím nepozastavoval. Myslím, že to tak vůbec nebrali, je možný (ale je to jen moje domněnka), že když pojmenovali dceru třeba Marie, tak to brali, že Panna Maria ji jako její patronka bude ochraňovat, a když jim umřela, tak nechtěli tu další připravit o tak mocnou přímluvkyni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.