| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Mne vzdycky nazvedne, jak se kazdej, kdo (skoro nic a nic ho nepostihlo a mel se jako kazdej jinej, protoze malokdo ze zde pisicich vubec neco z toho zazil. Ze nakymu dedeckovi zestatnili tovarnu nebo nakej statek a tak a pak potomci to a tohle - no nam taky a nak se to prezilo a nak to dopadlo a mne taky to ruzne postihlo, o me matce nemluve - ale porad koukam kolem, jak to bylo v te dobe jinde) v CSSR tak silene lituje v porovnani s temi zlatymi zapady."

No tak většina z nás se narodila v 70. a 80. letech, kdy režimu už docházel dech, takže nás naštěstí to nejhorší nepostihlo, ale naši rodiče a prarodiče to dostali vcelku "do plnejch".

To tvoje bagatelizování mě dost točí - "ňák" dopadla i druhá světová a taky to spousta lidí přežilo, znamená to taky, že se vlastně nic tak strašnýho nestalo.

"Na rozdil od prevazne vetsiny zde pisicich mam moznost a taky zajem diskutovat se svymi vrstevniky a starsimi, jak se zilo ruzne jinde."

A nefandíš si tak náhodou trošku? Spousta holek tady žije v zahraničí, jsou tam vdané, myslíš, že se se svým okolím nebavěj o tom, jak se tam žilo?

"S nadsenymi studenty, kteri jezdili do Prahy v sedesatych letech obdivovat ten komunismus uz tehda" - a vydržel jim ten obdiv i v sedmdesátejch letech?

"No a taky o tom, jak obycejni lidi mi vrstevnici ruzne zili jinde v tech letech, jak taky nikam nemohli, taky porad nekoho museli poslouchat a prizpusobovat se, taky nakou tu historii o padesatych a sedesatych letech, jak McCarthyho rezim tohle a tamto a opozice mela proste smulu, jako vzdycky vsude a byli postihovani hodne silne."

A proč ti tvoji vrstevníci nikam nemohli, měli to zakázaný, špicloval by je přitom někdo nebo by se pak už nesměli vrátit?

"A pak mne vzdycky pobavi ta "nesvoboda" a my chudaci pod rezimem a my chudaci 25 let po rezimu, co nam to zavaril - no, meli jsme na to 25 let, abychom neco zmenili, a nemuzem se porad vymlouvat na to, ze to mame jak to mame. Holt neco je v lidech, ze jo."

No ale ona to byla NESVOBODA bez uvozovek, nechápu, proč je používáš. To, že fňukáme i 25 let poté, se mi taky nelíbí a v tom bych Ti dala za pravdu, stejně tak i v tom, že ani na Západě nebylo vždycky všecko růžový, ale s tím, že se nám vlastně nic moc nedělo (v porovnání se Západem, jistěže pokud to porovnáváme s druhou světovou, tak vlastně nedělo), teda nesouhlasím dost hluboce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.