| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, nema to cenu dal diskutovat. Clovek vzdycky vidi hlavne to, co videt chce, vyklada si to tak, aby to jemu vyhovovalo. Obzvlast, kdyz cast zna jen v teorii a pak vyklada druhemu, ktery to zna v praxi, ze to vsecko vidi jaksi spatne, protoze mu to s tou teorii nejak nestimuje.

Co by se mne nahodilo a co ne muzes usuzovat dle sve zkusenosti, protoze nemas poneti o tom, jake moznosti s kym neco diskutovat v te dobe jsem mela. Cenzura dopise - zalezi kdo a kdy a jak opet - vlastni zkusenost od padesatych let (=muj otec emigroval) a plno ruznych kontaktu jak pisemnych, tak osobnich, nikdo mne nesledoval a nespicloval, krome jednoho souseda, ktery byl u esenbaku a soucasne denne chodili na msi do kostela (jo, to jen na okraj k tomu, jaky lidi jsou a byli) a kdyby se to hodilo, tak to muze potvrdit tvoji teorii o tom, jak je clovek sledovanej. Soused byl vul a splhavec. Jelikoz jsem osobne na to, abych mela nejaky obraz o tom, jak jsou lidi spokojeni na tom Zapade, kdyz "s nasazenim zivota" se na zapad dostanou, potkala dost lidi, kteri emigrovali v tech padesatych a posleze v tech sedesatych letech, tak mam taky podstatne jiny obraz toho, jak se uplatnili, jak zili, jak spokojeni/rozcarovani byli (ono to zalezi na tom, jaky ten clovek je a jak se stavi k zivotu a pod. Ted jsem byla v Praze a videla v TV porad o lidech, kteri emigrovali do Zapadniho Nemecka ve stejne dobe, jako ja. Z nich uplne ciselo totez, s cim se setkavam ruzne kolem. Komu se zadarilo a je spokojen a nikdy by se nevratil a na cem to zalezi, a jak to z tech lidi primo cisi a jak splynou, a kdo je nespokojen, porad si stezuje jak na to, tak na ono a sedi na mezi na hranicich a touzi domu, a jak z nich cisi, ze se stejne nikdy nevrati, a kdyz jo, budou stejne nespokojeni zas jinde. A jak receno, kolem sebe takove lidi vidim taky a hlavne se jim vyhybam, protoze nadavaji porad na vsecko smahem, jak tady, tak v CR.

No, a nechtela jsem primo napsat, ze krome USA bych uz nikdy nechtela zit v CR. Kamaradu mam dost, ale to k spokojenemu zivotu nestaci. Nelibi se mi, jak se zmenily lidske vztahy a co lidi povazujou za dulezite. Aneb penize nejsou vsecko.



Tak to nikdo přece ani netvrdil, že by Tvůj život měl pojednávat jen o diskusích s různými veterány . Spíš jde o to, nakolik svobodně by se s Tebou ti sovětští vůbec bavili a jestli by se při tom nebáli o svobodu nebo i o život (ti Tvoji australští se evidentně bát nemuseli a diskutovali s Tebou dost otevřeně). Kdybys zůstala v Čechách, tak by se Ti ale s největší pravděpodobností žádná taková příležitost (diskutovat s australskými veterány) VŮBEC NENAHODILA, protože vycestovat "jen tak" do Austrálie by asi byl dost problém a dopisy byly cenzurovaný.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.