| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Letos se nám povedlo snad úplně všechno ~b~ - ještě na půlnoční jsem nevěřila, že to bylo tak báječné a navíc mou zásluhou, protože už poněkolikáté chystám Štědrý den pro 10 lidí, včetně dětí, pro psy a kočky, já :-)

Dokonce jsme letos ani nezapálili stromeček a k černé, propálené díře v podlaze nepřibyla další :-)

Povedla se mi klasická večeře - kapr, polívka, losos v bílé omáčce s koňakem. Mámě se povedl kapr po čínsku, tátovi salát.

Povedly se dárky - známe se a víme, čím komu udělat radost.

Povedlo se mi synka nalákat nahoru, kde jsem s Ježíškem vyjednávala, kdy tedy zazvoní, takže s námi chlapeček zůstal skoro celou dobu a jevil zájem o dárky, které jsem mu pomáhala vybalovat. Byl spokojený a šťastný a ostatní také.

A jak jsem ohavný cynik, tak oči mojí dcerky u stromečku a její lehce falešné "Narodil se Kristus Pán" a "Den přeslavný jest k nám přišel" mě dohnaly k slzám, které jsem skrývala za větvemi jedličky.

Starší děti - synovec a neteř - pečovaly o moje děti a už pochopily, že i když nevěří na Ježíška jako na miminko na mraku, Ježíšek k nám přece jen chodí - je to ta pohoda a spokojenost, to, jak se máme všichni rádi. Kéž nám to vydrží i nadále ~s~

Jediné, co se nepovedlo, byla půlnoční.
Do loňského roku kázal farář, kterého letos v létě převeleli jinam. Takový je jeden z tisíce. Na půlnoční dokázal, že lidi plakali smíchy i dojetím. Mše byly při svíčkách a slabém osvětlení, zpívaly se koledy po tuctech - člověk pobrekával, jen vlezl do dveří.
Letos zabředla tato část Šumavy do šedého průměru - farář je hodný a sympatický mládenec, ovšem bez fantazie a na půlnoční je navíc světlo jak na stadionu, takže nějaká meditace a usebrání nehrozí - spíš jsem přemítala, k čemu se komu ve světle zářivek přiznám :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.