| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak Vaiteo, zaprvé - já jsem se neobracela na dotyčného s psychickými problémy (ty naštěstí nemám a neměla jsem, i když ,,,možná jo...určitou úzkostnou poruchou jsem zřejmě trpívala léta...nikdo je nediagnostikoval), ale problémy hormonálními, ten dopis byl pro mne :-).

A za druhé, co je tedy podle tebe mozek?
A kdo ho ovládá a "programuje"?
Tak na tohle by se mohly vést dlouhá povídání...je to celý soubor.
A ano, pokud člověk ví, jak na to, může hodně sám...do určité míry možnosti, která už není na něm.
Píšu sám, jako že ne zvenčí...nějaká "odblokování" či co zvnějšku jsou nanic a mohou i uškodit...i když lidi za ně jsou schopni zaplatit majlant.
Jenže to zase dávají tu zodpovědnost za sebe druhému člověku...:-), který třeba na rozdíl od lékaře ani to potřebné vzdělání a nějaké schopnosti nemá.

A psychiku nepovažuju za ducha...já rozlišuji ducha - duši - mysl...takže spíš za projev duše a mysli...duch žádnou psychiatrickou poruchu totiž mít nemůže, nemá totiž ani osobnost ~:-D, duch je vždy v pořádku :-).

Prostě ber to tak, píšu tu pouze svoje zkušenosti, nikomu neradím, nikoho od léčby klasickou medicínou neodrazuju, protože to ani sama u sebe nedělám...rozhodně nehodlám brát zodpovědnost za druhé do svých rukou. Mám dost svojí sama za sebe.

Rozepsala jsem se dost už předtím, jestli chceš pochopit, o čem píšu a jak to vnímám, můžeš, pokud ne, nevadí.
V osobním setkání lidi nepoškozuji, nezasahuji do jejich klasické léčby, nevyjadřuji se ke způsobu léčby, a to ani ve vlastní rodině a mezi kamarády a známými.

Je to dostačující?

Jestli ti evokuji někoho, s kým se setkávají tví pacienti, které někdo odrazuje od standardní léčby, pak jsi na špatné adrese se svým rozčilením...já to opravdu nejsem a nikdy jsem nebyla.

A ještě bych si dovolila - nech svéprávným lidem, a´t se sami rozhodnou, i kdyby se rozhodli, že jakoukoliv léčbu nechtějí, mají na to právo...
Nikdo nemůže žít za druhého a rozhodovat za druhého a lidi mohou mít spoustu důvodů k tomu, jak se v životě rozhodují...
Člověk (odborník) jim může vyjevit různé alternativy léčby...myslím alternativy v pravém slova smyslu, ale je jen na nich, kudy půjdou...
Takže pokud ses setkala s člověkem, který třeba odmítl tvou léčbu a dal se jinudy a zemřel (třebas podle tebe zbytečně, ale to nikdo vědět nemůže), je to jeho svaté právo....a je dobré ho akceptovat.
Protože nikdo nechodíme v botách toho druhého člověka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.