| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zefýr, byla jsem 2x v životě a poměrně dlouho bez práce. Zprvu jsem děti neuváděla, protože jsem v "chytrých" článcích na netu četla, že to CV nepatří. Asi to tam opravdu nepatří, ale pokud "pochybný" životopis s nevysvětelenými mezerami nehodí personalisti rovnou do koše, tak se potom na tu mezeru zeptají při pohovoru. A třeba v mém případě nebyla ta mezera nijak strašná, protože mám jen jedno dítě a už při rd jsem měla brigády. Ale protože mám dítě na dnešní dobu brzy, tak jsem nejednou zažila nepříjemnou situaci pro obě strany, kdy u pohovoru vyšlo najevo, že už dítě mám a poměrně velké a zaměstnavatel nedokázal skrýt překvapení, že tak mladá a už dětná, protože to nepředpokládal. Asi předpokládál nějakou zahraniční brigádu, nebo nevím. Prostě ho to zaskočilo. Nic příjemného.

Rozhodla jsem se jít proti pravidlům a do životopisu do hlavičky k základním údajům jsem napsala dvě slova: Rodičovská dovolená od-do. Nic víc. Žádná jména a data narození dětí apod. A vyplatilo se mi to, práci jsem našla, sice ne hned, ale už si mě zvali na pohovory ti, kterým to nevadilo, počítali s tím a nevznikaly žádné trapné situace z toho, že jeden nebo druhý něco předpokládá. Mám ráda upřímnost a jednání na rovinu a na férovku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.