| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Buchli, tenhle svalový test se používá v kineziologii (One Brain).
Určité věci systém člověka posilují (a mohou to být třeba jen informace nebo nehmotné věci), nebo oslabují. Některé teda působí neutrálně.
Nedá se říct, že to a to, co pomůže jednomu, je vhodné i pro druhého a obráceně...prostě je to jak v celostní medicíně - zaměření na jednotlivého člověka, ne na nemoc nebo neduh samotný. Nedá se šmahem říct, že tohle je pro všechny dobré, a tohle pro všechny špatné.

Já jsem kinezku používala dřív hodně v celém systému a zas jsem se vrátila k tomuhle jednotlivému jednoduchému postupu.

Testovaný člověk si stoupne, nebo sedne a předpaží vodorovně svou silnější ruku dlaní dolů.
Já položím svou dlaň na jeho zápěstí, poprosím mu, aby řekl ANO (a myslel tím ano) a držel ruku nahoře...a pak zatlačím jeho ruku směrem dolů...jeho ruka by měla klást odpor. Pokud ne, není pro svalový test vhodný :o).
Tenhle začátek je důležitý, protože zjistím, jak velký protitlak on umí vyvinout...nechci nikoho přetlačit, chci testovat sílu jeho svalu při různých příležitostech.

Tímto tedy vyzkouším, jakou sílu má na ANO a jakou sílu mohu od něj očekávat.
Pak si do druhé ruky vezme nějaké jídlo nebo lék nebo potravinový doplněk, u léků ideálně jejich jím užívanou kombinaci...a znovu předpaží a já zatlačím na jeho ruku směrem dolů.
Pokud je pro něj daná věc vhodná, ruku udrží, dokonce může být sval i tou věcí posílen..."nepřetlačím" ho...
Pokud je to věc nevhodná, a to opravdu zcela nevhodná a oslabující, stačí strašně malinký tlak a ruka testovaného klesá rychle dolů. Sval je oslabený...třeba u toho mého Omega 3 to bylo až legrační, jak mu ruka spadla do klína....a skoro jsem se té jeho ruky ani nedotkla...a on byl úplně rudý v obličeji, jak se mi snažil dokázat, že na něj to nefunguje :-).

Samozřejmě to chce chvilinku praxe, chlapi mají tendenci druhého přetlačovat za každou cenu...:o) a držet svou ruku taky za každou cenu - soutěží...ale ty pro sebe nevhodné věci prostě neudrží ani tak ~:-D.

Manžel včera říkal, že u Omega 3 prostě na něj víc tlačím ~:-D, takže mi nakonec zavázal oči a dělali jsme test poslepu...bavili jsme se u toho celá rodina, hrozně jsme se nasmáli, protože mě chtěl ošulit, chrastil krabičkou a pak rychle chytil do ruky něco jiného...ale bylo úplně jedno, jestli jsem koukala, nebo ne, nebylo to o mně, ale o něm...a test byl 100%.

Prostě - tělo si řekne, co mu pomáhá, nebo co mu škodí...

Na youtubku je test s kroužkem z prstů...ale tenhle s paží mi přijde průkaznější.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.