| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Presne tak, Valkyro.

Kdyz jsem jezdila "domu", mohla jsem porovnavat, jak mi znami zijou tady a jak zili u nas. Co meli, jak jezdili na ty primorske dovolene, co si mohli dovolit. Sebe nepocitam, ja studovala a zacinala od nuly, ale vseichni kolem.

Ackoli tu byla moznost vyhodnych pujcek na studie, studovaly deti vselijakcy movitych rodicu. Jednak proto, ze je financne podporovali, a hlavne proto, ze to byly "studijni rodiny" - vsichni odchazeli na studie, at na to mentalne meli nebo ne.

Az koncem 70. let se z 5% lidi, kteri koncili s maturitou, zacal zvedat a behem par let dosahl 96% (=dneska je gymnazium vice mene povinne, kdyz dite odejde ze zakladky, ma skola v kazdem pripade povinnost se postarat, na pracak se muze zapsat az po 20. roce)

U nas uz v sedesatych letech byla akce, aby si lidi dodelali nejmene gymnazium (vim to, protoze tam, kde jsem pracovala v kancelari par let, z toho lidi byli na vetvi - ve svym veku studovat dalkove s ruznymi vyhodami...)
Atd atd atd.


Kdyz uz to clovek sam nezazil, je mozne si cist ruznou literaturu. Treba tu "Porodni babicka v East End" - jak lidi zili v Londyne v polovine sedesatych let. To je proste SOK na n-tou. Nebo ruzne knihy z USA o zivote zenskych v dlouhych letech po valce - jake "moznosti" ty holky mely. Ve srovnani s nami.Atd atd.

Mne jen nejde do hlavy, ze to lidi porad takhle maji. Ale ono je vzdycky jednodussi byt nejakej ten chudak nejak postihovanej.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.