| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ja jsem dámu z OSPOD kdysi vyrazila ze dveří. Co si ty dámy dovolují za sprostotu vůči slušným lidem, to se jen tak nevidí. Mně se teda nejdřív pomstil ex, protože při rozvodu prohlásil, že požaduje, aby byla výchova dítěte pod kontrolou, protože nevěří, že dítě rozumně vychovám. Mně to bylo šumák, tak to soud zanesl do rozvodových papírů, že nad výchovou dítěte je stanoven soudní dohled. Několik let se nedělo vůbec nic. Pak jsem od nich potřebovala potvrdit jakýsi papír, zastavím se tam .. a dáma děsné oprsky, že prý mne byli 2x! kontrolovat a já nebyla doma. A v této situaci tedy že mi papír nepotvrdí. Tak jsem se dotázala, kdy tam teda vlastně byli. Dáma sdělila datum a hodinu a já projevila přání, zda bych mohla mluvit s vedoucím odboru (a toho jsem navíc znala, párkrát jsme se na nějaké akci potkali). I byla jsem zavedena k vedoucímu odboru a tam jsem rovnou vybalila, že potřebuju potvrdit papír, ale to není možno, protože jsem byla kontrolována a nebyla jsem doma. Nebyla jsem doma, protože v 10.00 jsem byla v práci a dítě ve školce. A protože pracuju ve fabrice, mám píchačky a můžu to dokázat. No, a protože u nás byla široko daleko vyhlášená prodejna textilu, jely si dámy v pracovní době nakoupit. Doba tomu přesně odpovídala. V pondělí byla vedoucí na nákupu, takže dámy mne jely kontrolovat v úterý dopoledne. 2x. Když jsem toto vybalila na vedoucího, měnil barvy jak semafor. Dámu vyprovodil ze dveří, beze slova mi potvrdil papír a já šla domů. Asi Jim i něco řekl, protože asi za 14 dní k nám tedy přišla madam z OSPODU na kontrolu. Odpoledne, asi v 15.hodin. Měla kliku, že nebyla zima a já nemusela zatápět v kotli, to by mi asi musela asistovat u vyhrabávání kotle a vynášení popela. I zkontrolovala totálně všechno. Kde dítě spí, jesli má vlastní postel, jaké má hračky a kde, jesli máme doma čisto, kolik má dítě vlastních knížek v knihovničce. Tam jsme měli první rozpor. Já si půjčovala knížky v knihovně a dítě bylo už po tři roky vyhlášeno nejlepším čtenářem. Protože ani ti starší nepřečetli za rok cca 60 knížek. Já četla dítku poctivě večer co večer. Madam se nelíbilo, že dítě má vlastních asi 10 knížek. Obecní knihovna ji nezajímala, tak si do papírů napsala, že nedbám na výchovu dítěte, protože dítě má málo vlastních knížek. Ona nechápala, že dítě má k dispozici velkou rodinnou knihovnu a že si knížky půjčujeme. Navíc jsem milé knížky neměla ani kam dávat a ani za co kupovat. Totální nezájem, prostě si napsala mínus. Dále ji zajímalo, co dítě jí, jaký má jídelníček. No, dneska má k večeři doma pečenou bábovku s kakaem. A hned jsem dostala přednášku o tom, jestli vím, co dítě jí ve školce a jestli vhodně doplňuju jídelníček. Na to jsem opáčila, že bych musela vařit jen ryby a luštěniny, jinak si myslím, že jídelníček má dítě vyvážený. Pak ještě cosi krafala, mně ale ruply nervy a zeptala jsem se, jestli má taky děti. Ano, má. A co budou mít její děti k večeři, když je nějakých 18:00 a ona ještě tady, jak to, že se nestará o děti, jen o málo starší, než je to moje. A kde její děti vlastně jsou. No děti jsou u babičky a ta jim asi namaže chleba sádlem. To jsem teda fakt nevydržela a vyrazila ji ze dveří. A druhý den jsem hned byla na OSPODU a stěžovala jsem si, že teda tohle ne a požadovala jsem, aby byl soudní dohled stanoven nad jejich pracovnicí. Protože já doma aspoň upeču bábovku, ale její děti hlídá babička a ona se o ně nestará. Udělala jsem tam fakt cirkus a uklidňovat mne musel až vedoucí. Od té doby mne NIKDO nekontroloval a dokonce v době, kdy bylo dceři 14, mne na OSPODu žádali, abych požádala soud o zrušení soudního dohledu, že vědí, že u nás je všechno v pořádku a že by chtěli mít víc času na ty potřebné. Na to jsem jim odpověděla, že já o nic žádat nebudu, pokud mají dojem, že je všechno v pořádku, ať si to soudu sdělí sami. Mně soudní dohled nevadí, stejně k nám nikdo nechodí, tudíž času na řešení u potřebných mají i tak dost. No, a až do dceřinných 18 let pak nikdy nikdo nepřišel. Takže podle mne OSPOD slouží pouze k buzeraci slušných lidí a k jejich zastrašování. Ty baby myšlením zamrzly někde v 19.století a mají myšlení nepřizpůsobivých ze slumu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.