| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když tě tak čtu, napadá mě jediné - poskytnout podporu synovi, aby ve škole nespal (vyhnat od tv), aby měl úkoly (donutit je udělat) a nevyčerpávat se servisem a obskakováním, jen proto, že to syn či manžel chce. Neplýtvej svou energií na blbosti. Pokud by měl manžel řeči, lze mu odpovědět, že se stačí zapojit do systému (úkoly, telka v určenou dobu,...) a pak ti určitě zbyde energie na leštění koupelny a přípravu teplé večeře.
Mám podobný exemplář doma a dobrotivostí a vysvětlováním bych se já úplně zničila a on by nic neslyšel=neudělal.
Starší syn byl a je bezúdržbový, takže jeho úkoly, spaní, telku, počítač,...nebylo nikdy nutné řešit. Třecí plochy nastaly až při přechodu mladšího do primy na gympl (nestíhal se připravit do školy, protože byl věčně na něčem - pc, telka - přicucnutý), musela jsem nastoupit já se systémem od 6h děláš úkoly a pak 30-45 min něco jiného do školy dle vlastního uvážení...je to otročina především pro mě, denně ho kontrolovat, manžel se neúčastní (prý neví, jak na to). Takže pokud mě ten den otročina neničí, mám hotovou svou práci do školy, jsem ochotná vytvořit večeři/úklid a pod. Pokud ne, nedělám nic navíc a jen si hlídám, abych chodila tam, kam já chci - jóga, plavání, procházky (klidně za tmy).
Fakt si svou energii hlídej hlavně sama.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.