| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Irmi, neznám mopse, neměla jsem nikdy tuhle rasu... ale štěňata jsem měla za svůj život už dvě (pejsky) a před pěti lety jsem dostala třetí štěňátko, fenečku jorkšíra. Byla nám dána malilinkatá - neuměla ještě ani jíst granule... Od chovatelky jsem taky na venčení na podložku slyšela samou chválu, fenečka prý na to byla naučená (nevypadalo to), takže jsme s tím začali. Za mě to byla nejblbější volba. Fenečka sice chodila na podložku, ale tu a tam to steklo vedle na koberec; tu a tam byl nějaký bobek vedle podložky... smrdělo to, podložky lezly do peněz; koberec jsem pořád prala... jak přišlo první hárání, tak mě málem odvezli resp. fenečka měla na mále, že ji půjdu vrátit chovatelce, protože nám začala čůrat, značkovat, kde ji napadlo - to se mi pak přiznala chovatelka, že dělává i její fenka pod vlivem hormonů... Fenečku mi pomohla převychovat známá tady z jedné diskuse, a kterou už kontakt asi nemám - zachránila naši fenečku i nás (dotyčná měla chovnou stanici pro malou rasu psů a cvičila psy pro slepce) - psala mi přesné postupy, jak co dělat, aby fenečka pochopila, že doma je doma a nesmí se venčit doma; domov prý musí brát jako pelech - tam se nečůrá... Doma za čůrání hubovat a venku až přehnaně chválit. Nějaký čas nesměla přijít do obýváku tam kde čůrávala na podložku a vedle ní... Sousedka z vedlejšího vchodu mi zase začala radit, jak tu naši potvůrku naučit poslouchat venku bez vodítka... Kousala nám doma z nudy všechny možné kabely, oškubávala koberce okolo zdí - nudila se sama doma. Přiznávám, že kvůli ní se už bojím jít do jakéhokoliv dalšího štěňátka. 8-) Divné je, že žádný z předchozích štěňat nic takového nedělal.
Ad kousání - prý kouše kvůli zoubkům - pomohly nám kousací kůže a takové ty různé věci, do kterých se štěně mohlo zakousnout.
Ad poslouchání - nejlepší je vzít štěně na venčení hladové a mít s sebou zásobu drobounkých mňamek - já jsem používala takové maliličké "rybičky" určené pro štěňátka - mohla jich dostat za procházku víc a naučila se přijít ke mně :-) Vždycky když poslechla a přišla, tak dostala rybičku. Přiznávám, že tu a tam beru s sebou na procházku nějakou mňamku, když jí "potřebuji připomenout", že volám a ona má přijít :)
Co pro mě bylo těžké, bylo nechat ji pochopit, že my jsme její smečka a ona si má hlídat nás... pomohla nám právě známá s vychovanou psí slečnou, která si nás hlídala a ona to tak nějak od ní pochytila. Když šla jinam než jsem chtěla, tak jsem já začala utíkat na jinou stranu...
Ale dokonalá naše psice stále není - jak je hravá, živá, povahou spíš pes než fena, tak víme, že je relativně ostrá (byť nikoho nikdy nekousla), takže musíme dost sledovat a předcházet jejímu pouštění se za někým...i když s roky už pochopila, že je malá a když se za velkým psem pustí, tak se po chviličce vrátí když vidí, že my jdeme všichni pryč... Vůbec vám tohle vychvovávání štěňátka nezávidím ~f~~f~~f~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.