| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ze Tří mušketýrů jsem jakž takž přečet první díl, protože jsem viděl nějaký filmový zpracování - možná dokonce parodii Tři mušketýři a tři sluhové - a zbláznil se do mušketýrů, šel jsem v mušketýrským i na karneval a díky tomu, jak jsem se vžil do role, vyhrál i nějakou cenu za masku. Kniha ovšem chvílema moc neodsejpala, zezačátku se ještě podstatným impulsem stalo objevný zjištění, že d´Artagnan je Dartaňan (no, byl jsem myslím ve druhý třídě), ale pak jsem občas přeskakoval, závěr si dokonce přečet s předstihem. Mělo to spoustu výbornejch ilustrací, tuším Doré? a z dalších dílů jsem už prakticky vyzobával jen popis k zajímavejm obrázkům.

Monte Crista jsem přečet někdy koncem základky a s chutí, celýho, ale už bych to asi neopakoval. Z toho, co tu ještě padlo, jsme doma měli původního Robinsona, s krásnejma ilustracema snad na každý stránce (někde i se dvěma na stránku - a s popiskem, to miluju), řadou celostránkovejch barevnejch ilustrací, samozřejmě vázanejch hlavně k napínavejm situacím. Líbil se mi moc, první i druhej díl, druhej možná ještě víc (to je víceméně plavba kolem světa), pro mě žůžo dobrodrůžo a navíc jsme ve škole četli o češtině nahlas na střídačku Plevova Robinsona, když došla řada na mě, akorát jsem zahlásil, že mám jinýho Robinsona a zůstal ztracenej ve svejch jižních mořích. Plevova Robinsona jsem ochutnal, ale rychle začal přeskakovat a odložil, celý mi to přišlo bez napětí, předvídatelný.

Z dobrodružnejch klasiků mě bavily mayovky z Blízkýho východu, ty indiánský většinou moc ne. Londona miluju doteď. Z vážnějších jsem doslova žral Dostojevskýho, ten mi sednul a stal se jedním z autorů, od kterejch jsem se snažil přečíst všechno. První takovej byl Feuchtwanger. Bídníci (Ubožáci) se mi líbili, ale jinak Hugo a další Francouzi spíš prošli kolem mě jako položky z čítanky. Z českejch celkem dost z Čapka, něco ale ne, z mladších většina Škvoreckýho, komplet Hostovskej...

Hodně čtu "barevný vobálky", jak to pohrdlivě označuje brácha, co je sám vysazenej na ty Francouze: sci-fi a fantasy. Tam z klasiků namátkou třeba Azimut, en bloc, hlavně povídky, ty můžu průběžně dokola, třeba Základnu (=Nadace) bych asi už znova nečet, z fantasy klasiků samozřejmě Tolkien, ale celkově mám v barevnejch vobálkách dost širokej záběr.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.