| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

A to má v 6ti letech poprvé 39 horečku? Tak to jste šťastní...

Co bych dělala? To co vždycky. V nejhorším po 3 hodinách střídat nurofen a paralen (dětské sirupy). V nejhorším myslím, když by po třech hodinách měl zas 39,5 - 39,8. Čekat, až zaberou antibiotika (u nás v nejhorším po 48 hodinách). Dávat pít, co snese. Příp. pár lžiček nějakýho jídla (ale to by u nás v této fázi ještě neprošlo).

Zábaly jsem dávala, až když měl třeba po třech hodinách přes 40 stupňů nebo když třeba po hodině od léků teplota neměla tendenci klesat. Je to teda mučení, ale pořád jsem silnější a dítě přeperu, řve tak max. 20 minut. Moje dítě má běžně při nemocech přes 39, na to fakt zábaly nepoužívám. Léky na horečku dávám nejdřív od 39 stupňů (no, nebo třeba od 38,5, když vidím, že to má tendenci lézt nahoru, tj. že by za půl hodiny stejně na 39 byl...).

Ale my jsme na horečky u dítěte zvyklí a za těch 6 let holt vím, co na naše dítě zabírá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.