| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale jo v určitým slova smyslu máš pravdu, člověk by měl mít určité ohled na těžkou situaci pacientů, ale každý člověk je jiný, každý je jedinečný a každý vyžaduje něco jiného. Někomu pomáhá o tom mluvit, někdo zase nedokáže či nechce mluvit o takových intimních věcech s cizími lidmi. Někoho potěší, když mu ostatní se strastiplným výrazem vyjadřují lítost, někomu můžou být projevy lítosti nepříjemné. Jsou ženy, které potrat absolvují aniž by hnuli brvou a jiné jsou schopné mít z toho několik let deprese. A i tady platí, že trauma nemusí být přímoúměrné tomu, co žena dává najevo.

A sestry a doktoři nemají křišťálovou kouli, aby dokázali přesně odhadnout, co kdo právě potřebuje, kor když jim "pod rukama" projde denně několik lidí. Na to jsou jiní odborníci.
Já za správné považuji zdvořilé jednání, nicméně určitý odstup. Já jsem třeba zrovna typ, který nechce být litován a kdyby mi vyjadřoval personál hlubokou lítost, příjemné by mi to nebylo a byla by to tak akorát sůl do rány. O tom, kdo mi bude poskytovat podporu si s dovolením rozhodnu sama a na lítost anonymního personálu fakt zvědavá nejsem.

A teď mi řekni, jak to ty lidi mají poznat, kdo je jaký typ a co kdo potřebuje? na to tam podle mě nejsou. Jsou tam od toho, aby vyřešili zdravotní problém. A to já od nich očekávám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.