| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Byl nejspíš přetažený, znám to taky, i když afekty se u nás dostavují minimálně - jen ta směsice smíchu a pláče a pak problém s usnutím... Úplně to stačí.
Ale na synovi je vidět, že se na výlety a "zážitkovou pedagogiku" moc těší - sice rodič nikdy neví, kdy ho zahltí, nebo kdy to naopak bude málo, nicméně je to potřeba - každý nový vjem a zážitek je malé plus a malý posun, i když z hlediska laického pohledu úplně mikroskopický :-)

Nevím, jak vyřizujete PnP.
Kromě neustálého "otravování", odvolávání se apod. mohu poradit svou "metodu."

Syn má velmi vzácnou chromosomální vadu, která se pojí mj. s poruchami autistického spektra, ač "klasický" (co to je, že?) autista není.
Zatím jsem o příspěvek žádala 2x.
Vždy velice pomohl můj vlastní elaborát mapující synka po stránce biologické, psychologické i sociální.

Na pomoc si beru například tento odkaz, podle nějž vypracuji přehlednou (a sakra dlouhou :-) ) tabulku toho, co syn zvládá a nezvládá + krátké komentáře k tomu.


Národní rada osob se zdravotním postižením [online]. Praha: NRZP
Dostupné z: http://www.nrzp.cz/dokumenty/infomaterial/na_peci.pdf


K tomu přidávám souvislejší popis, rozdělený přibližně na: vývoj od narození, sociální chování, komunikace, hra, sebeobsluha, výživa...

Pak ty papíry předám naší pediatričce, která je projde, odsouhlasí a s vlastním dobrozdáním přiloží k dokumentaci, kterou ona sama osobně odesílá, čímž se v podstatě za to, co píšu já, zaručuje a je to tudíž "směroplatné" :-)
Tytéž papíry - vlastní zpracování - dávám i sociálce, která se přijde podívat do domácnosti.
Naposledy u nás byla mladá, nová a byla nesmírně vděčná za to, co jsem jí předala, a že jsem s ní vše zkonzultovala.

Obecně tedy platí - čím víc informací posudkáři mají, tím lépe.
Sociálka, tedy ti, kdo Ti přiznávají PnP, mají vycházet z doporučení posudkářů a také to tak většinou dělají, ale mají právo jít i proti tomuto rozhodnutí, pokud si to dostatečně zdůvodní. A k tomu opět - čím víc papírů s informacemi, tím lépe...




Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.