| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem si barefooty pořídila před rokem v únoru, přemýšlela jsem o nich asi 3/4 roku, měly je kamarádky.
Mám Vivobarefoot Stealth, chodím v nich od té doby i v zimě. Jen v době sněhu jsem chodila v jiných barefootbotách, ale ty, ač měly být nepromokavé, tak do nich teklo, takže ty jsem vyreklamovala (úspěšně).
Nosím je prakticky pořád, pořídila jsem si i na léto sandále (barefoot), měla jsem i kotníkové nepromokavé (ty už nemám), chodila jsem v nich i v Tatrách (až na Rysech byly, ty kotníkové), ve Slovenském ráji jsem v nich šla soutězky, i potokem (sandále), na Sněžku jsem šla v Vivo Stealth. Zkusila jsem i jiný den jít v původních nabare pohorkách a pocitově lepší barefooty.
I při chůzi po tvrdém asfaltu jsou lepší ty bare, celý den v pražské Zoo dám v bare botách bez problémů, v nebare jsem to v botách už nemohla vydržet.
Jezdila jsem v nich i na kole (i přes 100 km za den jsem v nich zvládla). Zima v zimě mě v nich není pokud chodím, když stojím na místě na zimáku hodinu, zima v nich je hodně po pár minutách.

Barefooty nejsou jen to tenké podrážce, ale o místě pro prsty do stran. Já si díky barefoot botám vyléčila patní ostruhu (nemohla jsem na patu vůbec došlápnout), příčina té ostruhy byla v otlačeném kloubu shora u palce, to se díky bare botám zlepšilo a pak odezněla postupně i ostruha (3 měsíce to cca trvalo). Vyléčila jsem i kuří oka, najednou žádné nemám.
Kamarádka díky bare botám vyléčila i plotýnky. Dříve nemohla ráno ani vstát z postele, teď chodí po horách.
Chůze s batohem v pohodě, teda pokud se za batoh považuje ergonosítko s 16 kg dítětem, byla jsem s dítěten ma zádech i na Rysech, i na 30 km výletě v Krkonoších.
Ještě dodám, že asfalt není vůbec tvrdý, nejhnusnější terén je ostrý štěrk a nejtvrdší jsou kamenné cesty na horách.

Největší nevýhodu barefoot bot, považuji, že nejsem schopna již chodit v jiných botách, všechny ostatní boty mi přijdou děsně úzké a tlačí mě. Také nejsou zrovna levné a zatím jsem nenarazila na nepromokavé pohodlné barefoot boty do zimy a mokra.

Ale třeba manžel nosí bare boty i nebare a nečiní mu to problém, v bare botách mu byla v zimě zima.
Děti také nosí oboje, ale pokud si mohou vybrat, tak radši nosí barefoot boty.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.