| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jsem v přechodové fázi :-). Ale jsem celkem odhodlaná po tom, co mám načteno, a nepochybuju o tom, že normální boty mrzačí nohy a vlastně celé držení těla. Asi už nikdy nebudu schopná koupit botu, která mačká prsty k sobě, což jsou prakticky všechny běžné prodávané boty. Boty s kulatou špičkou jsem vyhledávala od dětství, takže mi chodidla nenarostla do špičata ani nemám haluxy, poslední roky nosím Keeny. Ale to pořád není ono - mají špičku zahnutou mírně nahoru, palec se nemůže opřít o zem a podpořit klenbu, těžiště se přesouvá na vnější hrany chodidla. A to se promítá do celého držení těla. Teď mám boty na míru, které mají luxusní místo pro prsty a rovnou podrážku, jen snad ještě změkne (nejsou ryze BF).

Pěkně vysvětleno je to třeba tady: http://www.matyaskozma.com/cs/chodidla-1-dil/. Vlastně docela stačí podívat se na obrázky :-)



Pro začátek doporučuju chodit co nejvíce bosky doma, na zahradě, venku tam, kde se dá. A vědomě používat celé chodidlo, našapovat lehce a postupně. Noha se posílí, klenba zvedne, prsty rozevřou. A teprve pak kupovat boty. Máme doma chladnou podlahu, tak jsem vyměnila kroksy za vlněné baleriny (pozor, i měkké látkové boty a papuče musí být ve špičce dost široké, i ponožky).

Ješt jedna věc se mi na BF botách líbí - dají se ušít ručně, doma "na koleně" :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.