| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co vám k tomu mám říct?
Prostě zakletá Ostrava. Posudková má kluka aspergra, léčí ho Matýs, stejně další stovky dětí s PAS a ADHD - ritalinem nebo pobytem v PL Opava..
Tady se to vede jaksi ...jinak.
Ano, znám kluka, jehož rodiče jsou lékaři, mají postavení, peníze, mají taky Pnp a kartu Ztp a kluk má na 12h denně asistentku.. Ale jen jednoho.
Včera jsem byla v Odrách u kamarádky. Její bratr (chlastá) mám novou známost (postelovou), těžkou alkoholičku, byla tam s dětmi, oba těžce postižení, mentálně i PAS, těžce, nemluví, jen se kývou dopředu dozadu - je otázkou, kdyby nepila a věnovala se jim, změnil by se jejich stav? Tihle ale patří pod Nový Jičín a jejich zdr. stav je evidentní.
To jsou dva protipóly, jinak znám spoustu lidí, normálních, jako já, kteří se s tím perou, jak umí. Autistické dítě má knihovnice, prodavačka, lékárnice i uklízečka, Pnp jen jedna z nich (u dítěte jsou přidružené dg) - tady v OV.

Matýs je nechutný, arogantní prasák a hulvát. Při vyšetření mluví s děckem, vás ignoruje, na vaše otázky odpovídá děcku poznámkami o blbosti rodiče.. škoda slov.
Pedopsychiatrů je málo, je smutné a k neuvěření, že jsou i tihle.
A článek? Před dvěma lety se o adhd hovořilo jako o módní dg, že tak rodiče zastírají svou neschopnost vychovat své děti, on sám se takto vyjádřil. Nyní má pravdu, že dg adhd je přehlížená a špatně se s těmito dětmi pracuje doma i ve školách. Má pravdu i v tom, že schizofrenici a psychotici jsou "rozbití" na celý život. Jeho vyjádření o autismu je ovšem vrchol arogance zcela v duchu jeho postojů. Vytrženo z kontextu to není, protože do té chvíle se PAS nezabývá. Petici jsem podepsala, protože se mě to dotýká - a jsem ráda za tak velkou vlnu nevole, protože jeho vyjádření nás, "co ryjem ústy v zemi", poškozuje a křivdí nám.

Na závěr chci říct těm, co mají starost, velké DĚKUJI :) a ne, krom izolace a nepochopení, se máme dobře, při péči přiměřené tak pětiletému děcku, je kluk veselé slunko, samozřejmě je mi smutno a je mi líto, asi že nemám v sobě zpracované obavy o jeho budoucnost, ať už blízkou, co nás čeká u dr, co vyvede v obchodě, jak to půjde ve škole, nebo dalekou, co až tu jednou nebudu, ale to je asi normální a lidské..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.