| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Eudo, já jsem četla tvůj příspěvek o špatném dětství v kruhů lidí, co se hlásili k nějakému náboženství a je mi líto, cos prožila."


Boze muj, cos to ctla????? O jakem spatnem detstvi??????
Moje detstvi bylo krasne, a to hlavne diky tomu, ze kolem mne se pohybovali prevazne lidi, ktere nejake nabozenstvi nijak nebralo a nikdo mne k zadnymu nabozenstvi nenutil. A dali mi moznost si to sama vybrat (coz je tobe zrejme s podivem).

Az na ty katolicke pokrytce sousedy. No a jinak - diky tem katolickym sousedum a jejich stryci mi doslo o dost driv, nez jinym, co to nabozenstvi je zac a k cemu by mi tak asi bylo.

"Ale tvá argumentace o svém světonázoru je podivná a nemá ani hlavu ani patu. Ty zkrátka věříš tomu, že věda jednou všechno zodpoví, absurdnější vyznání težko najít."

No, ze to nechapes nebo to povazujes za absurdni, tomu se teda vubec nedivim. Neda se ani nic jineho ocekavat. Ne, ja NEVERIM, ze veda vsecko zodpovi. Ja jsem o tom presvedcena. A to dle dukazu, ktera se mi (=lidstvu) cely muj zivot predkladaji vedou. Za tu ne tak dlouhou dobu je toho dost.

"Já, pokud bych neměla svou víru a chtěla to křesťanům natřít, nezapykávala bych se na velkém třesku a klidně bych připustila stvoření, zpochybňovala bych ale jeho důvod, zkus to tudy"

Nechapu, proc bych mela neco zkouset? Mne vyhovuje muj nahled na svet a krestanstvi se vsim vsude je mi uplne mimo. Na rozdil od tebe ocividne stvoreni nijak nezpochybnuju - ja ho ciste pouze povazuju za jeden z mytu, ktery si tak muzu precist a tot vse, co mi tak muze dat, jinou potrebu vysvetlovani timhle smerem vubec nemam. Taky na rozdil od debe nikomu nemam potrebu nic natirat, pokud mne to nejak nepostihuje, at si kazdej vyznava jakou viru chce. A taky - nejen to krestanstvi, ze jo.

A neni mi nijak nepochopitelne, ze lidi verici, jako napr. ty, tohle nikdy nemuzou pochopit, protoze maji potrebu, abychom my ostatni to brali stejne. A ja proste tu potrebu nemam a nikdy mit nebudu, protoze mne zadny buh nikde nechybi. Chapu, ze tohle nikdy nepochopis.

Zajimave ale je, jak si protirecis. Ruzne zahalene se tu dokola vyjadrujes, jak jsi proviru napadana, a ze nemas potrebu presvedcovat lidi o tvem jedine spravnem a dotyka se te, ze ti to tvoje nekdo "zesmesnuje" a nazyva te ruzne. No tak tady mas takovy svuj maly dukazek, jak tu potrebu "nemas". Ja ti tvou viru neberu, ty mi ji nepredkladej jako mne potrebnou.

No a jeste na konec - tohle je presne to, co jsem odpoledne psala, ze nechci pro svoje deti. Ucitele podobneho stylu, kteri by jim zahalene nejak vysvetlovali, ze maji zmenit nahled, protoze dle jejich vlastniho nazoru je nevhodny. To totiz nerozhodujes ty.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.