| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No ona to jejich prapůvodní vlast nebyla, elfové se "probudili" ve Středozemí (respektive v její části, která již v době Pána Prstenů neexistuje, protože byla zničena v boji se Sauronovým pánem samotnými bohy). Bohové a polobohové (Valar a Maiar - mimochodem sám Sauron byl původně Maiou, stejně tak čarodějové - Gandalf, Saruman a další) teprve poté jejich část (ty, kteří chtěli - Eldar, někdy se označují jako Vznešení elfové) odvedli do západních zemí - Valinoru (tehdy ještě ve Středozemí nebylo světlo, ale to bylo jen ve Valinoru díky dvěma kouzelnýms tromům... proto byla Středozem poměrně temná a bylo tam dost stvůr Melkora - odpadlého boha a jeho služebníka, Maiy Saurona)..... Pak to bylo jak popisuje Pruhovaná (přičemž Valinor bych připodobnila k něčemu jako zemi zaslíbené, ráji).
Elfové jsou prvorozené "děti" hlavního boha, který jediný mohl vytvářet bytosti se svobodnou vůlí. Byla jim do vínku dána nesmrtelnost. Ale život ve Středozemí pro ně může být časem těžký, mohou být unaveni životem, proto mohou odejít do zemí neumírajících - Valinoru na Západě (i když mám teda pocit, že nemohou stanout až ve Valinoru, ale mají ostrov na dohled pobřeží - jako důsledek jejich dřívějšího odchodu)..... Valinor sám byl nejdříve po odchodu elfů a definitivně poté, co se do něj pokusili dostat lidé z Númenoru navedení Sauronem (ve druhém věku) vyňat z kruhu světa a dostat se tam lze jen speciálními loděmi ze Šedých přístavů.....
Jinak odchod elfů (lépe řečeno hlavně těch Eldar, vznešených - těch, kteří pocházeli z větví, které se kdysi dávno rozhodli s Valar odejít do Valinoru) na západ je symbolickým koncem jejich věku a začátkem věku lidí, protože Středozem byla přenechána zejména jim - druhorozeným a smrtelným dětem nejvyššího boha. BTW jednou z těch, která se vrátila z Valinoru a rozhodla se na konci prvního slunečního věku zůstat ve Středozemi byla Galadriel.
Zjistila jsem, že tohle je docela slušně zpracováno na wikipedii, asi to psal nějaký nadšenec :) https://cs.wikipedia.org/wiki/Elfov%C3%A9_(St%C5%99edozem)
Každopádně fakt doporučuji přečíst si Silmarilion a vůbec celou ságu Pána prstenů v knižní podobě. Jackson to zpracoval dobře, ale pořád je to jen film, kniha Ti dá mnohem detailnější pohled na Tolkienův vymyšlený svět. Silmarilion je teda někdy trochu jak dějepis, ale po jeho řpečtení fakt celá skládačka docela dobře zapadne ;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.