| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Připadá mi normální plakat na pohřbu. Je to rozloučení, většinou rozloučení smutné.
Existuje obvyklá hudební "pohřební literatura" (ve Spojených státech Novosvětská a u nás taky dost věcí od Dvořáka), to mi taky přijde OK, když se to zahraje a zazpívá pěkně, tak zase jen zjistíš, že se to "dobře hodilo". U babičky na vesnici se vždycky hrálo "Zelení hájové" místní kutálkou ve čtvrttónové harmonii (někdy půltónové) ke všeobecní spokojenosti. Moje jedna teta nechala poslední přání, že jí na pohřbu mají zahrát humoresku, ale repro, ať to není vyfidlané. Stalo se a plakali všichni, protože to byla moc fajn teta a pořád chybí. Já jsem jednou na pohřbu hrála, protože mě o to poprosili, překvapilo mě to a myslela jsem si, že to mám na háku, ale nakonec jsem měla problém to dohrát, jak to byla silná atmosféra.
Z obyklé hudební produkce na pohřbech mi je vyloženě nepříjemné asi akorát Ave Maria - Gounod, protože to si, kdo ví proč, každý myslí, že zahraje a zazpívá, a málokdy to klapne..a ruší to slavnostní truchlení.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.