| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

...a já se teda snažím, i třeba zpětně, určité věci dětem vysvětlit, když vidím, že i třeba s nějakou událostí mají problém.
Ale zjistila jsem, že ty věci směrem k dětem, které já vnímala jako své zásadní pochybení (ať z jakéhokoliv důvodu), moje děti vůbec nevnímaly...naopak ukřivděny nebo zraněny se cítily v případě, který já jsem vůbec nezaznamenala...a tedy ho ani řešit nemohla.
Přišla jsem na to poměrně nedávno, samozřejmě i proto, že to vidím u cizích, a pak jsem si o tom s dětmi prostě fakt do hloubky povídala, rozkryla jsem nepříjemná vytěsněná témata, bylo to velmi zajímavé...a hodně se i vyřešilo.
Nikdy už tam nedělala neplechu událost, kdy jsem se třeba dítěti "po akci" omluvila nebo něco vysvětlila, nebo kdy jsem měla velký pocit selhání a dala to nějak dítěti najevo.
Zjistila jsem, že se někdy trápíme s věcmi, které to děcko má už dávno zpracované a neřešíme (neboť je nevidíme, nevnímáme) věci, které jsou hluboko ukryté a dělají neplechu ne-vědomě...

To už je mimo téma, jen že mě to napadlo...a jsou určitě v každém vztahu, v každé rodině...třeba moje dcera ze zásady nerada odpouští...a křivdy si pamatuje. Ovšem její křivdy nebyly mými pochybeními - tedy - nevnímala jsem je...vysvětlily jsem si to...bylo to docela fajn...a zkušenost máme obě...ona zas ke svým dcerkám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.