| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sam, hned jsem si vzpoměla, jak jsi tu před mnoha lety psala, jak se tvé děti stanou dosažením dospělosti samostanými. Že jsi to měla také tak a že to byla nejleší škola života.
Tehdy jsem se pousmála, protože mám dítě starší a tvé plány mi přišly ... naivní.

Není to tak jednodoché, že?
U nás osamostatňování probíhalo postupně, já jsem plíživě vyklízela své místo v domácnosti (tehdy dvoučlenné - já a syn) jedné dorostence, do které byl syn zamilovaný.
Syn po maturitě nenastoupil na VŠ (velké oči a nereálná očekávání), čímž mě trochu naštval. Rok do nástupu na VŠ chodil do jazykovky, pracoval a budoval domácnost se svou láskou. Zaplatila jsem mu tu jazykovku, zbytek byl v jeho režii. Za ten rok velmi dospěl, což se projevilo mimo jiné i výběrem VŠ. (Teď má za pár Ing., doufám.)

Měla jsem to snazší, že jsem už měla druhou rodinu s náročnými puberťačkami ve střídavé péči.

Pokud můžu posoudit, jdeš na to dobře. Poskytnout zázemí, záchrannou síť, pokud bude špatně, ale jinak nechat rozletět. Hlavní je udržet důvěru a dobré vztahy. A to není vždy jednoduché :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.