| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Děkuju, Kudlo. Ale někdo jiný vnímá svoje starosti stejně těžce, jako by to byla taky rakovina. Takže já nevím, jestli já si zasloužím nějaký privilegia, zatímco ostatní by neměli rozpatlávat a být sentimentální. Ať každý jedná podle stavu, do něhož momentálně dospěl - a ty si to můžeš řídit na vstupu, ne? S těmi, kteří na sobě dosud dost nepracovali, se nemusíš stýkat. Ta logika nápravy, je, nezlob se, jak z reality show o proměnách. Všichni na sobě musíme usilovně pracovat a měnit se k obrazu nějakého ideálu. Ale mnoho lidí prostě neví, jak na to. (Nebo prostě nechce, i to je legitimní). Vždycky mě hluboce pobaví (často i zde například Else) rada, že by měla zapracovat na svém sebevědomí. Jakpak se to asi dělá? Sednu si a budu každý večer usilovně přemýšlet o svém sebevědomí? Najdu si psychoterapeuta? Stejně se ani potom nemusí změnit vůbec nic. Zrada tohoto přístupu (poznávejte a měňte své já) je v tom, že je nezalzifikovatelný, "rádce" má vždycky pravdu a "žák" je vždycky vystavený dalšímu utvrzení v tom, že není dost dobrý. Pokud totiž žádná zásadní změna nenastane (což je většinou), tak ses prostě nesnažil dostatečně. Málo jsi meditoval a málo rotoval na józe stehna dovnitř. Není divu, když při tom sotva matně tušíš, co děláš. Většina posunů v našem já je (když už náhodou nastanou) výsledkem tápání, nejistoty, hledání, vzdávání se a pak možná někdy sotva znatelných záchvěvů něčeho nového. Nebo taky ne. Rozhodně to není přímočarý projekt proměny pesimisty v optimistu na základě rozhodnutí. To si myslím, že ti asi Angrešt chtěla napsat. (Pardon, Angrešte, že ti dělám mluvčí. Mě by to nejspíš nas-alo, kdyby mě někdo překládal. :) )

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.