| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mediano,

ano, takto napsáno s tím nemám problém ~;).

Mám pocit, že velké nedorozumění vyplývá z toho, že řada lidí to vnímá prizmatem "musím být dokonalý, když to nedokážu, tak jsem úplně nemožnej a neschopnej", a z toho také vyplývají jejich reakce.

Já si ale v žádným případě nemyslím, že bychom měli být dokonalí nebo se přiblížit nějakému ideálu - vždy""t ani nic takového neexistuje. Jako žádoucí stav vnímám spíš "dostat se do pohody sám se sebou" či jak to mám nazvat.

A beru to čistě technicky z hlediska "mám nějaký problém, který mne obtěžuje, existuje nějaká možnost, jak se pokusit ho vyřešit? Pokud ano, proč to nezkusit/nezjistit jak by to mohlo jít? Může se to povést a nemusí, ale pokud to nezkusím vůbec, tak se to nepovede zcela jistě, kdežto když se o to pokusím, tak si zvyšuji šanci na to, že to vyjde (a - to je asi rozdíl mezi chápáním mým a mých dnešních oponentů - pokud to nevyjde, v žádným případě to neznamená, že je ten člověk blbej/neschopnej/málo rotoval, prostě se to jen nepovedlo).

Ale nesouhlasím s tím, co říkáš na konci - třeba řada psychických obtíží je řešitelná jak medikací, tak psychoterapií, a přijde mi kontraproduktivní tvrdit, že se "stejně většinou nic nezmění", protože to vnímám jako návod k tomu, aby ten člověk nic nedělal, protože to stejně skoro jistě nepomůže, což si myslím, že je obrovská škoda. (Pokud jsi to myslela jinak, tak se omlouvám).

A myslím, že Angrešt vládne slovem natolik dobře, že pokud by mi to chtěla napsat takto, tak by to udělala. ~;)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.