| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Kudlo, ty to vnímáš "inženýrsky" z pozice, že lidská psychika funguje dle nějakých principů, kdy někde v hlavě zmáčkneš tlačítko "pozitivní" myšlenka a ono se to rozjede na emoční úrovni směrem zářné zítřky. "

No, takto jsem to snad ani nenapsala a nemyslím si to, že by to bylo tak jednoduché jako "zmáčknutí tlačítka", ani že by TI někdo mohl dát jídelníček čistě jen zvenčí, ani že by to šlo vždycky ke značce "ideál".

Ale jsem přesvědčena (tj. myslím si to, ne že to tak s jistotou je), že pokud má někdo celoživotní problém třeba s tím, že si myslí, že je ošklivej, tak to není úplně beznadějný v tom, že by to tak nutně muselo zůstat až do konce jeho života, a že pokud ho to obtěžuje a bude to řešit, tak je značná šance, že se mu to podaří aspoň částečně zlepšit.

Ty mi tu v podstatě říkáš (nebo se mi to tak jeví), že to nelze, a když se trápí teď, nic s tím neudělá a bude se muset trápit až do smrti, a kdokoli se zmíní o tom, že by možná s tím něco dělat šlo, je vlastně jeho nepřítel. Což mi přijde tedy velmi krutý.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.