| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Monty, Annette - no tak to je ulet jak kdy a kde. Proste behem let, co jsem stravila s pubertaky na nejvyssim stadiu, nejen ucitele, ale i jejich rodiny je nebrali jako deti. Nechce se mi zaplest do dalsi diskuze, protoze to je tezky vysvetlit, obzvlast, kdyz se vidi ruzne "konsekvence", ktere s touhle "volnou vychovou" jaksi zas nemaji co spolecneho. Zakazy a tresty tady zas tak moc nefigurujou. Proste deti se tu vychovavaji tak, ze od utlyho veku s nimi rodice diskutuji a berou v uvahu jejich nazory (=jak jsem si vsimla nejen v diskuzich tady, ale i v ruznych diskuzich s prateli, tak je tohle "u nas" prijimano celkem s posmechem, a to je pak tezky od "deti" chtit, aby se chovali jako dospeli, dokud zijou doma). Deti maji fakticky vliv na ruzna rozhodnuti.

Ono se to tezko vysvetli, kdyz v tom clovek nezije. Moje 4 deti se jako deti v 15 - 16 nechovaly (obzvlast proto, ze byly vychovavany zrejme jinak, odmala s respektem jako k dospelemu atd atd, a to jak doma, tak i ve skole) a potom se k nim nechovalo okoli jako k detem. Podobne na tom jsou i dalsi generace. Ze by to melo vliv na pozdni zakladani taky tezko. Cela zapadni spolecnost je jaksi "posunuta" a zpusob zivota se behem takovych poslednich 10 let hodne zmenil - duraz na vzdelani, budovani zazemi a kariery, moznost cestovani a p., nez se lidi vazou a zacinaji rodinu. Ja treba neznam vubec nikoho v sirokem okoli, kdo by jen tak odesel z domova v 18/po mature, aniz by mel zamestnani a kde bydlet, natoz aby se stehoval k nejakemu priteli/poridil si dite. Proste na to koukaj jinak. Moje deti odchazely ve 20 na studie do dost vzdaleneho mesta, s cehoz vyplynula nutnost si tam najit bydleni a zivobyti (=od nas nic neocekavaly). Takhle to delaji i tisice dalsich.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.