| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když se ucházíš o místo, jsi jedna z mnoha, šance je úměrná tomu, kolik vás je. Mně se před lety osvědčilo ne ucházet se o vhodná místa, ale podat si inzerát, resp. v době internetu prezenotovat svůj profil (na jobs.cz atd.), vždy jsem nakonec k práci přišla tak, že si ona našla mě. To ovšem vyžaduje mít přiměřené sebevědomí, resp. prezentovat se, jako by bylo ještě o fous vyšší. Být si vědoma svých schopností, umět je přesvědčivě podat. Já to úplně neumím, přesvědčila jsem vždy až při samotném zaměstnání a bylo těžké za mě najít náhradu, ale aspoň jsem se snažila :-). Ze začátku jsem byla nervózní, ale pak jsem na každý pohovor šla s tím, že je to trénink, abych byla připravená, až se ideální práce objeví. Často mi pak říkali, že mě neberou, protože je mě pro tu práci škoda ~:-D, což jsem se jim snažila vymluvit (marně). Po dvou třech týdnech už byl ze mě profesionální uchazeč, klidný, usměvavý, pohotový. Je dobré si o firmě něco zjistit (dneska mají všechny webové stránky, že jo, to taky dřív nebylo), dělá dobrý dojem, když se na vyzvání zeptáš na něco, co souvisí s jejich činností.

Co se týče strategie zmiňované (myslím) mandelinkou - vzdělávat se v oboru tvého zájmu a směřovat svůj zájem o práci tam, tak to je můj poslední úspěch a aktuální zaměstnání. Po RD a v regionu dál od Prahy jsem marně hledala uplatnění na poloviční úvazek, až jsem se rozhodla pro úplně novou (dříve nepředstavitelnou) profesi, přihlásila se na kvalifikační kurz, zaplatila si ho, absolvovala a přijala práci, kterou kvůli nevýhodným počátečním podmínkám nikdo jiný nechtěl. Teď jsem nadmíru spokojená.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.