| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nevím, v jaké souvislosti to padlo v konvalinčině diskuzi (obvykle se jim vyhýbám, její styl mě irituje), ale role ukřivděného dítěte je poměrně častá u spousty dospělých, dokonce ani nemusí být patrná hned... pokud pomineme lidi, kteří v dětství zažili opravdu týrání (psychické nebo fyzické), mělo by být normální, že člověk s dospělostí pochopí, že i rodiče jsou jen lidé, že většina věcí, co jim měli za zlé v dětství, nepramenila ze zlé vůle, ale ze snahy dělat věci správně, že neměli v úmyslu své děti trápit, ale naopak věřili, že jim svým přístupem pomáhají (a někteří tomu věří dodnes, i když se jim jejich dospělé dítě snaží vysvětlit, že je to zraňovalo a zraňuje) a pokud to člověk nepochopí a nedokáže se od dětství odpoutat, nedokáže si říct "ano, zraňovalo mě to, ale teď jsem já dospělý, teď už řídím svůj život sám, není třeba se držet v kolejích z dětství, sám určuji svůj směr, sám za něj dál ponesu odpovědnost", živí v sobě své ukřivděné dítě, nadále své chyby svaluje na své rodiče, hledá jejich chyby a selhání ve své výchově a přisuzuje jim odpovědnost za vlastní chyby a selhání... často ještě s pokorně sklopenou hlavou a očekáváním, že je budou ostatní litovat, protože jim vlastní rodiče zkazili život...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.