| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Alčo,

určitě máš pravdu, že je to o osobním nastavení, a asi tam platí, že "proti gustu žádný dišputát", a pokud to někdo cítí tak, že to pro svůj klid "potřebuje", tak to vlastně asi opravdu potřebuje bez uvozovek.

Tohle: "Cos e týče rozchodu kvůli absenci nabídky k sňatku - ty ženy to většinou trápí, protože je to pro ně důležité. proto pak většinou dochází k tomu zvažování rozchodu, protože když jeden partner ignoruje něco, co je pro druhého důležité, pak to na tom vztahu prostě zanechá stopy...... " uznávám jako hodně platný důvod, protože si myslím přesně to, co říkáš - že pokud s někým chci být, tak nemůžu v zásadních věcech ignorovat jeho názor, protože to na tom vztahu nutně zanechá stopy, a ostatně ani já bych si nepřála být ignorována.

Ale přesto si myslím, že je jedna věc brát jeho názor vážně a druhá věc mu bez odporu vyhovět. Myslím, že moje povinnost jako partnerky sice je neignorovat partnerovy názory a přání, ale není moje povinnost je automaticky uspokojit.

Asi jako ideální v případě takového sporu bych viděla o tom na rovinu mluvit a dohodnout se na nějakém pro oba přijatelném kompromisu (ale uznávám, že v případě svatby, kdy se nelze vzít "jen tak napůl", to musí být asi dost složité).

(A jsem moc ráda, že můj manžel na mě se svatbou netlačil a nedával mi žádná ultimáta a prostě to celé jen tak vyplynulo, já jsem se dlouho vdávat nechtěla, ale nebyl v tom ani stín toho, že bych nepovažovala manžela za muže svého života nebo že bych si chtěla nechávat zadní vrátka, a kdybychom se o tom tehdy byli bavili, asi bych to ani nedokázala srozumitelně definovat, proč nechci)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.