| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"" Az do toho asimilovani, kdy se proste prizpusobi a libi se mu prevazna vetsina toho, jak je co organizovane.""

Kudlo, jelikoz zrejme zijes v te same zemi cely zivot, nevis, co je tim presne mineno (=na rozdil od par jinych nicku, ktere totez prozivaji a chapou, protoze maji dve ruzne "kultury" k porovnani, coz nam umoznuje vubec videt, jak co funguje).


To asimilovani neni zadna povinnost. Jenze behem let se naucis videt, ze ne vsecko, co uz vis a znas a v cem jsi vyrostla a co povazujes za normalni a nej- nej- nejlepsi je tak videno lidmi odjinud (a jak jsem napsala, plati to i pro lidi, kteri se premisti z mesta na ves nebo naopak, ne jen mezi ruznymi zememi). Co se mne tyce, ja jsem z Prahy a ted ziju pul zivota na venkove a jeste k tomu v jiny zemi. Nikdy jsem na venkov nechtela a neumela jsem si to predstavit. No a ted bych se opet stehovala do mesta jen pres mrtvoly, staci mi 3x rocne tyden a tesim se do klidu do lesa - a tim mam na mysli LIDI kolem, ne ten mestsky ruch. Tim venkovem neminim, ze je ze mne naka selka - kravy a prasata znam z televize, ze jo. Ale LIDI tu mysli jinak a chovaji se jinak, nez ve vetsich mestech (kde jsem tady taky zila dost let).
No a treba, ze jsem z hlavniho mesta mi jeste vic stezovalu tu "asimilaci". Proste to mesto z tebe cisi na hony, ze jo. Jsi zvykla na neco, co na venkove neexistuje, a naopak to, co ti venkovani maj radi, ti pripada na hlavu. Ale jelikoz jsem cvicena (a rovnez posleze dovzdelavana) v tom prizpusobovani a videni kolem, tak z toho mam vybrany hrozinky. To, co se mi libi a co mi vyhovuje ve zpusobu zivota, to si vyberu. A vekem i lety tech hrozinek nachazim vic a vic - cili ani nahodou bych uz v Praze a obzvlast nekde jinde v CR zit nechtela.
Takze - mne zas treba beha mraz po zadech, kdyz na ten tejden prijedu a porozhlidnu se kolem. Kdyz lidem beha mraz po zadech, ze nekdo se diva na zivot jinak, nez je to zabehnuty v tom "normalu" - tak nak vic otevrene a prijme rozdily a nikoho nenuti delat to, co sousedka. Tak nak.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.