| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo, diskuze je stará už dva dny, tak jdu možná trochu s křížkem po funusu, ale zkusím to.
Víš co, do vzdělání dětí investujeme průběžně. Ty to opravdu stavíš tak trochu do opozice (vzdělání x bydlení), ale takhle jednoduché to není.

Osobně bych spíš investovala do nemovitosti, ale to se s kvalitním vzděláním nevylučuje. Bylo tady hodně témat, která se týkala vzdělání, o tom, kolik stojí peněz, jak zahýbe rodinným rozpočtem, řešily se povinnosti (ne)placení alimentů dětem na vš atd.

Řešit, kde a jak financovat dětem vš, stavět útratu za vzdělání na roveň bydlení mi u nás přijde dost mimo. A proč?
Protože, ač se tady ve víru diskuze na to trochu pozapomělo, tak u nás je pořád státní školství zadarmo, tj. zatím se stále ještě neplatí školné, ačkoli se vážně uvažovalo o jeho zavedení, tak z toho nakonec sešlo. Jistě, "zadarmo" to doslova není, student si platí učebnice, skripta, ubytování... Neříkám, že je to levné, ale myslím si, že vš vzdělání je pořád zatím dostupné pro každého, kdo na to má (inteligencí myslím).

Pak mi to nedá nepřemýšlet nad tím, co je myšleno tzv. "kvalitním vzděláním". Kde a na základě čeho se vzal názor, že kvalita vzdělání jde přímoúměrně s drahým školným na soukromé škole. Nebo v zahraničí. Kde se vzal názor, že studium v zahraničí je "něco víc" než studium téhož oboru doma. ~d~ Jistě, člověk se naučí samostatnosti, naučí se perfektně jazyk, je to i do života nepřenosná zkušenost. Ale je to opravdu pro uplatnění nezbytnost? Nemyslím. Jedna věc. Další věc je ta, že obory, které jsou třeba a jsou nedostatečné se různě mění, co platí dnes, nemusí platit za 20 let.

Zkrátka i pro financování studia si myslím, že platí stejné měřítko jako pro koupi čehokoli jiného. Buď mám na drahou soukromou školu, nebo ne. A pokud ne, tak se holt přihlásím na státní školu. Představa, že jen drahá soukromá škola zajistí kvalitní vzdělání, je podle mě mylná. Právě naopak. Slyšela jsem, když jsem sama chodila na vš, že ti, které vyhazovali si pak studium platili na soukromých školách, kde jen tak někoho nevyhodí, protože potřebují jejich peníze.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.