| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě jedna rada - zeptej se zda ve škole nemají nějaký dyslektický kroužek. Mně to tedy řekli v PPP až když jsme tam bylo podruhé, že škole na to můžou poslat peníze. Nevím proč ne už při prvním vyšetření, ale teda od té třetí tam syn chodí. Dělají tam věc zaměřené na ty konkrétní potíže, to mi přijde dobrý.

A známky teda už od první třídy vůči naprosto neřeším. Jen pokud něco vyloženě zlajdá, třeba matiku, která mu jde. Přesto to chápu že pokud by dostával pokaždé známku ať dělá co dělá, tak je to šíleně demotivující, to jsem si hlídala. Jinak jsem mu k tomu řekla, že známku ukazuje pokud mu něco nejde, tak abychom věděli co trénovat. A každému jde něco jiného, a málokomu jde všechno hned a bez snahy.
No a jemu prostě ty písmenka přeskakují, tak je musí trénovat víc než ostatní. jiným zas nejde něco jiného.
A chválila jsem ho i za trojku diktátu, no a, pokud se snažil.

Co jsem tedy hlídala od počátku aby neschopnost napsat text měla vliv třeba na další předměty. U testů z prvouky jsme měli s učitelkou dohodu, že ho to nechá napsat jako ostatní (to jsem chtěla záměrně, aby prostě si to zkusil, aby se hned nespoléhal na nějaké úlevy, že se ani nepokusí).
Ale pokud to zmastí, tak aby ho vyzkoušela ústně a známkovala to co umí, ne to co zvládne napsat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.