| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

dabo,

tento jev ti klidně potvrdím, akorát je otázka, co je příčina a co následek. Já jsem třeba s vrstevníky, tedy jako dítě s dětmi, jako dospělá s dospělými, měla problém komunikovat vždycky. A ne že bych chtěla mít navrch, spíš naopak, jsem hodně submisivní od mala, jen mi to prostě na téhle úrovni nefungovalo a nefunguje. jako dítě jsem ale dobře vycházela s dospělými a s menšími dětmi, teď zase nemám problém s těmi dětmi obecně. A fakt nepotřebuju a neumím mít navrch, nesnáším zákazy a příkazy, naopak potřebuju v komunikaci rovnováhu. S dětmi i s dospělými. Jenže zatímco děti tuto rovnováhu většinou svévolně neporušují a jednají tak, jak s nimi jednám já, tak dospělí velmi často rovnováhu udržet neumí. A je fakt, že u mnohých učitelek tu potřebu mít převahu cítím často. Ale ještě častěji ji vnímám třeba u doktorů a na úřadech. No a umí to i někteří rodiče ve vztahu k učitelům. A nejspíš by se našly další a další příklady. Takže jo, taky si myslím, že jsou určité profese či skupiny lidí, které mají tuto tendenci, učitelé mezi ně jistě patří. Ale rozhodně nejde paušalizovat, nechovají se tak všichni. Na našem prvním stupni bych řekla, že je to momentálně tak padesát na padesát, což je lepší, než to bylo třeba loni, ale pořád ještě je to moc na to, aby to nekazilo vzduch ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.