| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kopíruji fb status brněnské Barbory Antonove, ženy, jejichž postojů si vážím:

"Připojuju se k řetězové zprávě "koho volím", ale jenom proto, aby mě nestihla nečekaná pohroma.

Kdybych byla o něco míň stará, cynická a obezřetná, volila bych zelené. Jejich program je naprosto v cajku, a kdybych měla jistotu, že se tam dostanou, bez problémů bych jim to hodila. Ale rozechvění a radost nad tím, jestli překročí tři procenta, už prostě nechám jiným. (Navíc mám pocit, že si sami zelení moc nevěří, což člověka moc nepovzbudí.)

Kdybych byla o něco víc otrlá a dokázala skousnout pošlapávání základních hodnot, na kterých je ta partaj postavená, volila bych socany. Přece jen mají velkou šanci se tam dostat a s trochou kliky (a kroužkování) se nahoru dostanou lidi, kteří budou dělat sociálně-demokratickou politiku založenou na solidaritě a sociálním smíru. (Ale že budou socani opravdu dělat socanskou politiku, tomu podle mě nevěří vůbec nikdo, nejmíň sami socani.)

Kdybych měla hypertrofovaný smysl pro dobrodružství, skákala bych z vysokých skal do neznámých vod a volila piráty. Víc k tomu asi nedokážu říct, daleko víc než jejich kampaň mě zaujalo sledování jejich interních diskusí na webu, což je ale v žánru zábavy, ne politiky. (Piráti si věří hodně, otázka je, co je to to "si".)

Kdybych věřila v boha a přijala, že promlouvá ústy věčné strany, volila bych lidovce. Bylo by mi jedno, že jejich (až na vzácné výjimky, zdravím pana Hayata!) politika je určena pouze slušným, pokorným, pracujícím a sezdaným heterosexuálním křesťanům se třemi dětmi. (Je teda ale obdivuhodné, že víra lidovců ve vlastní stranu je tak silná, že nakonec vždycky převáží nad zkušenostmi nabytou nedůvěrou všech ostatních.)

Takže mi nezbývá než volit topku. Není to volba radostná, je to volba racionální a trochu nahořklá. Při vhazování lístku pevně zavřu oči a budu myslet na Anglii. Zakážu si myslet na jejich pojetí lidských práv, které se hodně blíží lidovcům, zakážu si myslet na vzdělání jako investici, vytěsním čágobelošílenci propagandu, v hlavě si nechám jenom blikající nápis EU. Nebude to tedy volba loajální v tom smyslu, že budu další čtyři roky podporovat jejich politiku. (Víru v tomhle bodě nechám stranou, je to příliš vážná věc, než aby se do toho motaly takhle zavádějící záležitosti.)

O ostatních stranách slušná dáma ve společnosti nehovoří - buď z hygienických důvodů, nebo proto, že je nezná.

Ale aby to nebylo tak ponuré - jsem optimistka a věřím (!), že se třeba zase dožijeme voleb, u nichž se nebudeme sami sobě za svou volbu omlouvat."

Pojďme k volbám a mějme šťastnou ruku!
<3

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.