| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rodinova, to se nesmí zanedbat! ~:-D

No prostě vit. D je důležitý pro lidi všeobecně (z různých důvodů, kvůli mood disorders taky) a pro těhotné obzvlášť, jelikož rovnou dvakrát - jednak jeho dostatek snižuje riziko poporodní deprese, jednak při dlouhodobém sledování (v té jedné studii sledovali ty děti 22 let, myslím, kdyžtak si to znova najdi, já už to vypustila) děti matek, které měly v těhotenství málo vit. D, mají v dlouhodobém horizontu vyšší riziko některých mood disorders, nikoli však ADHD (to byla ta první práce). Ta ale sledovala hladinu vit D ve třetím trimestru. No a ta\ druhá práce právě hledala význam hladin vit. D v různých fázích těhotenství a pak sice novorozence nesledovala tak strašně dlouho, ale našla změny v receptorech pro vit. D podle toho, v jaké fotoperiodě ta matka byla těhotná (plus sledovali i další věci). Což souvisí s tím, co jsem psala den předtím, tedy že datum narození, resp. početí, má význam pro "duši/povahu/psychckou kondici" člověka (nechci to nějak moc specifikovat, protože pro mě, obyvatelku dosti exaktního oboru, jsou tyhle pojmy pro vědu hrozně neuchopitelné) prostřednictvím hladin vit. D v těhotenství matky. Takových studií je víc, ale teď už teda vážně žádnou hledat nemůžu, když mě zas dětská choroba uvěznila doma.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.