| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Biologická matka právo vědět, kde je její dítě, byť dospělé, samozřejmě nemá. Nicméně zejména vzhledem k tomu, že její dítě je už dnes dospělé, by za určitých okoností nějaké informace teoreticky získat možná mohla. Ale předpokládám, že by to šlo velmi ztuha. Taková matka by musela navštívit úřad (OSPOD) ve městě, kde dítě porodila. Tam by se musela najít nějaká nadstandardně ochotná a osvícená úřednice, aby prokopala archív a zjistila, do které rodiny bylo dítě umístěno, čili kdo dítě adoptoval. Což je určitě hodně náročné, pokud by na to úřednice vůbec našla čas. Další postup v souladu se zákonem by byl ten, že by matka předala svoje kontakty na sebe úřednici a ta by oslovila rodinu s tím, že je zde matka jejich dospělého dítěte a ráda by viděla, jak se dítěti daří, ovšem v případě, že by se ji rodinu vůbec podařilo najít, protože je i docela pravděpodobné, že za tu dobu změnili bydliště. No a pak jsou dvě možnosti, rodiče řeknou, že to sdělí svému adoptovanému dítěti, které se opět může rozhodnot, zda bude nebo nebude matku kontaktovat, anebo rodiče kontakt dítěti vůbec nedají, pokud mu to doposud neřekli, že je adoptované, nebo jsou ve své roli nejistí a obávají se, že by dítě mohli ztratit. Anebo taky může nastat situace, že neměli dobrý vztah a sami se s dítětem nestýkají a nevědí, kde je.
To, že by se do této akce vůbec někdo z úředníků pustil, by bylo možné jen díky tomu, že současná doba je nakloněná tomu, aby dítě poznalo své kořeny a mělo kontakt s rodiči, i když toto se praktikuje samozřejmě jen v pěstounské péči. Ale já osobně nevidím rozdíl mezi psychikou dítěte v PP a v adopci. Ale v žádném případě nepřichází v úvahu, že by matka dostala nějakou adresu, kde by měla adoptivní rodina žít.
Myslím, že je to sice velmi složité, ale já být matkou, která dítě porodila, šla bych do toho. Nic ztratit nemůže a mnohé děti nemají nic proti tomu poznat své biorodiče, některé si to dokonce přímo přejí a najdou je. To vůbec neznamená, že by se vztah dítěte k adoptivním rodičům musel nějak změnit. Náš adoptovaný syn si velmi přál poznat svoji matku a jsem ráda, že se mu to splnilo, protože krátce na to bohužel tragicky zemřel ~n~, takže když dosáhl 18 let, snažili jsme se mu s tím pomoci, ale bylo to velmi náročné a málem se nepovedlo, protože matka na adrese uvedené v rozhodnutí soudu o adopci nikdy nebydlela a v evidenci obyvatel se taky nedala najít, protože rodné číslo se tehdy ještě neuvádělo, a mezitím změnila příjmení, což jsme nevěděli. Díky FOD a jeho speciálním kontaktům se to nakonec podařilo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.