| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ja teda fakt nechapu, proc se porad dokola vyzvedava tak silena dulezitost babicek a dedecku jako nezbytny pro vyvoj/vztahy ditete (=nezamenovat s potrebou, kdyz to rodice casove/s ohledem na zamestnavatele maji komplikovany, coz je opet jina vec). Pro vyvoj ditete je dulezitych plno veci, nejen rodinny vztahy. Obzvlast, kdyz se tu hodne casto porad dokola cte, jak je matka/tchyne (=teda babicky) desna a co vsechno zpusobuje ty mlady rodine/dceri/snase.
Osobne bych takovym osobam svy dite ani nahodou nemela snahu sverovat, natoz na nejaky prazdniny/nemoci a pod. Ani nahodou bych nechtela, aby na moje dite mely nejaky vychovny vliv. A dalsi veci - to z pozice matky 4 deti, ktera sice babicky mela, ale hodne daleko a celkem pouzitelna jen jedna velice obcas, nikdy na nejaky akutni zaskok v pripade potreby. Deti ji milovaly, ona se jim venovala, kdyz u nas byla nebo kdyz jsme byli tyden dva v Praze. A absolutne by mne nenapadlo, ze babicka je od toho, aby si budovala vztahy, ale od toho, ze to je moje milovana maminka a ze ma pravo na svuj osobni cas, k cemuz se proste prizpusobujeme.
Ted jsem v pozici babicky zapojena presne stejnym zpusobem, Prijedu, navstivim, kdyz se mi chce a kdyz se to mladym hodi a pozvou. Nikdo z nich nebuduje svoje byti na zaklade nejakych babicek - deti chodi do skolky, jsou tam radi, nauci se plno veci, ktery ani maminky, ani babicky zas nijak moc neovladaji/nebavej. My vsechny babicky mame svoje zajmy a napln casu, vnoucatum se venujeme, kdyz nam to funguje v kalendari, vnoucata jednu jak druhou milujou (=mne samozrejme nejvic, ze jo), kdyz se to hodi, prespi JEDNU noc jako dobrodruzstvi, zadny rodic je nikam nefrkne jako ulevu nebo reseni, a vsichni jsme spokojeni. Vztahy mame bajecny a nikdo nema zapotrebi si stezovat, ze babicka vnoucatum dava nevhodny jidlo, uci je nevhodny veci, vychovava je nevhodne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.