| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Děti ještě nečely a vlastně netuším, kdy jsem ho čet já, ale určitě až jako dospělej. Převyprávěnýho od Hulpacha někdy na základce a určitě před osmičkou, ovšem to prostě není Homér, nic proti autorovi, ale je to stručný shrnutí fyzickýho děje bez patřičnýho kontextu a s vyloučením většiny širších významů, který ty eposy maj.

Podle mě patří Homér, když už, tak na střední a to ne hned do prváku, a potřebuje nejdřív nějaký uvedení. Je to poezie určená k přednesu (zapsaná byla proto, aby se dala naučit zpaměti a přednášet). Proto taky dost připomíná divadelní hru, spousta přímý řeči apod. To je první problém. Za druhý: jakej Homér v češtině? V hexametru, kterej je v češtině problematickej, a navíc v archaický obrozenecký češtině se spoustou novotvarů, anebo ve volným verši, kterej vychází vstříc češtině, ale zcela odbourává rytmus, kterej je nedílnou součástí původního textu?

Pro osmáky je to každopádně nesmysl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.