| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Valkýro, s tím tykáním od starších lidí se potýkám taky. Mám také takovou tchyni. A musím vykat, ona mi tyká. Zprvu jsem to přijímala v pohodě, ale čím jsem starší, tím mi to vadí víc. Manžel si tyká s mými rodiči, přítel mé sestry, se kterým je něco přes rok si také už tyká s rodiči, můj švagr si tyká s tchánem. Jen tchyně si důsledně nechává vykat. Když si její vnuk přivedl přítelkyni, která je o pouhý rok mladší než já, naprosto automaticky jí začala tykat a nechává si vykat i od ní.
Vůbec nechápu, kde se vzal ten zvyk, že snachy a zeťové musejí vykat. Přijde mi neetické a nehezké rozlišovat mezi vlastními dětmi jejich manžely.

Korunu tomu všemu dodává to, že tchyně je vlastně v jádru duše moc hodná ženská, jen prostě lpí na zvyklostech z první republiky. Možná to dělá hodně i to, že ještě žije její maminka, které vyká. Kdysi bylo běžné, že děti vlastním rodičům vykali. I mí rodiče ještě vykali svým rodičům. Ale doba se změnila. Tchyně by si moc přála, abych k ní měla vztah jako k mamince, ale to já prostě nedokážu, nedokážu se otevřít člověku, který si sám důsledným trváním na vykání udržuje odstup.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.