| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já vím o sobě, že jsem asi holt blázen. Ale já miluju excel.
Takže tohle je můj koníček, i když mi to vlastně vůbec k ničemu není. Nepočítám z toho žádné statistiky ani podle toho nijak nešetřím. Akorát když se něco pokazí, tak nemusím hned hledat v šanonech (ano, vedu si doma šanony..... blázen no). A stačí otevřít excel. Zadat crtrlF. Napsat např. "mikrovln" a vyjede mi, kdy jsem ji kupovala, a jestli teda je ještě v záruce. Podle toho vyhledám potřebnou složku v šanonu, kde asi teda bude účtenka. :-)

Já teda mám excel vedený asi tak čtyři roky. Na každý měsíc zahajuju nový list v excelu, který si pojmenuju příslušným měsícem. A když něco hledám, tak CtrlF - v celém sešitu. A najdu třeba i tak, kdy jsem byla naposled u kadeřnice - kolik jsem platila.
Nebo to teď aktuálně vedu pro potřeby exmanžela - když chci peníze nad rámec jeho "nadstandartních" alimentů. Stačí vyjet jen sloupečky nadepsané dceřiným jménem, sečíst a je to, ať vidí, kolik vše stojí.
Ve sloupci A mám datum. Sloupec B je název obchodníka, kde jsem kupovala. A pak další sloupce jsou Potraviny; Kuchyňské potřeby,koupelna,wc; Drogerie a kosmetika já; Drogerie a kosmetika dcera; Oblečení obuv já; Oblečení obuv dcera; Škola; Lékárna já; Lékárna dcera; Ostatní; Auto; Stálé platby; Restaurace; Narozeniny,Vánoce,apod; a ještě další sloupce tam jsou, teď si nevybavuju všecky.
Potraviny teda nevypisuju, to dávám jen souhrnnou částku z účtenky. Ale ty další položky - viz sloupce - tak ty vypisuju adresně. Třeba "sprcháč" nebo "podzimní boty" apod. a vždy k tomu částku.
Jak říkám, když jsem teď na konci roku sečetla výdaje ohledně dcery za půl roku. Tak jsem se nestačila fakt divit.
Pak je sloupec na konci souhrnná částka. A jestli byla platba hotově nebo převodem/kartou. Když třeba se dívám na výpis z účtu někdy (raz za uherský rok) a divím se, co to je za částku. Tak stačí kouknout do excelu.
Kdysi jsem si vedla taky sešit, ale "excel je excel" jak říkají v Okresním přeboru ~z~~:-D

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.