| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já si na to pamatuju, ale to bylo něco úplně jinýho. To byla situace, kdy se očekávalo, že to bude jako vždy, tj. ty uděláš úplně všechno pro všechny a ty jsi neřekla jasně, co dělat budeš a co ne a pak ses divila, že nikdo neudělal nic.

To, co ti radíme, je něco úplně jiného. Až se bude zase domlouvat návštěva u tvé mámy, řekni jí:
"Mami, my rádi přijedeme, ale musíme to udělat nějak jinak s vařením. Teď to bylo tak, že jsem já vařila pro všechny a už to dělat nebudu. Je nás hodně, nikdy se nezavděčím všem, protože neuvařím tak, aby to chutnalo všem, je s tím hodně práce a ještě mám k tomu na krku děti. Je to spousta práce, já jsem z toho pak unavená a nervozní. To snad chápeš. takže já navrhuju, že, z toho týdne, co tam budeme, uvařím já první dva dny. ty další 4 dny si nějak domluv s bráchou. A stejné to pak bude, až přijedete k nám."

Bude následovat vodopád argumentů a přesvědčování, proč je tvůj návrh špatný a proč máma ani švagrová vařit nemůžou. Vyslechneš si to a pak řekneš:

"Já tomu rozumím, ale já trvám na svým, nebudu celý týden vařit pro všechny. Přijedeme a první dny uvařit. Pak už ne. Domluv se s bráchou."

Ale důležitý je, že to tak pak musíš udělat!

Takže až přijedete, tak skutečně uvaříš jen ty dva první dny. A třetí den VAŘIT NEBUDEŠ kdyby čert na koze jezdil, tj. kdyby měl kdokoliv jakýkoliv kecy!

Když jídlo nebude, půjdeš s rodinou do hospody nebo si sníte něco rychlýho studenýho. A když se k tomu někdo přitočí, jestli bys nenamazala chleba i jim, řekneš:

"nezlob se, ale ne, já jsem teď dva dny vařila, teď je to na vás, já už si chci v klidu sednout a odpočinout."

Na to, že budou mít blbý řeči a budou se snažit tě dotlačit k tomu, abys povolila, se musíš dopředu psychicky připravit a obrnit se. Ta první návštěva, kterou budeš měnit zaběhaný režim, pro tebe bude velmi psychicky náročná. Nečekej, že to bude nějaký odpočinek, bude to nápor na tvou psychiku. Možná i nějaká další tak bude probíhat. Ale když rodina uvidí, že si stojíš na svém, tak pochopí, že to nemá smysl a s největší pravděpodobností se s tím smíří a další návštěvy už budou lepší a v relativním klidu.

A kdyby i ne, tak to rozhodně nebude změna k horšímu. Protože třeba budou mít blbý kecy, ale ty aspoň nebudeš kolem všem kmitat. Teď makáš jak fretka a klid taky nemáš, takže k horšímu to bejt fakt nemůže.

A můžu tě ujistit, že 3 dny tvůj muž i děti bez teplého jídla fakt přežijí ve zdraví.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.