| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"když prarodiče ta vnoučata mají rádi, chtějí s nimi být a berou je jako součást svých životů? ""

Jako soucast svych zivotu ale ani nahodou neznamena, ze preberou povinnosti rodicu (se vsemi vyhradami, co s tema vnoucatama smej a nesmej delat, aby to rodicum vyhovovalo). Ja svoje vnoucata rada mam, oni mne taky, ale nikdo z nas nema potrebu travit spolecne cele dny a la hlidani, aby rodice mohli pracovat a venovat se svym cinnostem. Kvuli "mne" si moje deti potomky neporizovali. Ja i ve svym veku mam pravo si organizovat svuj den podle sebe a ne byt k dispozici na hlidani, abych dokazovala, ze nekoho miluju, chci s nim byt a ze nekoho beru jako soucast svyho zivota.

Jednak mam svy odpracovany a ted muzu delat neco, co jsem nedelala, protoze jsem se chtela venovat SVYM detem a nestrkala jsem je milujicim prarodicum, aby si budovali vztahy - meli je stejne.

Oni ti ti prarodice nereknou na rovinu, ze to takhle nechtej (treba tvoje protrepavbana matka jo), protoze maji strach, ze jim je pak nepucics a oni budoui bez. TOMU zas ja rikam respekt - brat ohled na to, ze prarodice uz treba nemaji silu na celodenni hlidani vyse uvedene, ale delaji to, protoze "jste rodina". O respektovat, ze prarodice nechteji mit tru celodenni starost, ale nevyjadri to, protoze vidi, ze... - ale proste o tom uvazovat "sama".
Krome toho - v dnesnim svete to dite potrebuje i socializaci s druhymi detmi, ucit se plno veci ve skolce, ktere potom potrebuje ve skole, a ktere mu ti prarodice nemuzou poskytnout, protoze vyrustali v jinem "svete" s jinymi potrebami. Na to, co ty "vztahy" znamenaji, nepotrebujou spolu byt cele dny a cele tydny.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.